Контракти.ua

1826  —  15.05
Українцям змінили правила виходу на пенсію: хто може піти раніше
Українцям змінили правила виходу на пенсію: хто може піти раніше

В Україні деяким людям дозволять достроково йти на пенсію.

Це передбачає закон "Про внесення зміни до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства", який днями набув чинності. Пише rbc.ua.

Нардепи припускають, що цей документ має відновити справедливість у пенсійних питаннях.

Хто зможе вийти достроково на пенсію

Українець може піти на пенсію достроково – а саме - за півтора року до досягнення пенсійного віку та за наявності повного страхового стажу, у разі розірвання трудового контракту у зв'язку зі скороченням штату або ліквідацією компанії.

Для цього потрібно стати на облік Держслужби зайнятості і якщо йому не знайдуть підходящу роботу або працівник не відповідатиме займаній посаді за станом здоров'я – на пенсію можна вийти раніше.

Також є можливість дострокового виходу на пенсію для матерів і батьків багатодітних сімей, а також тих, хто на утриманні має дітей з рідкісними важкими захворюваннями, які не мають встановленої інвалідності.

Також це стосується жінок, які народили п'ятеро і більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, які виховують дитину з інвалідністю (після 50 років і при наявності 15-річного стажу).

Якщо мова йде про батька, то право на достроковий вихід на заслужений відпочинок мають чоловіки, які виховують самостійно п'ятьох або більше дітей, або дітей з інвалідністю (по досягненню 55-річного віку та наявності 20 років страхового стажу).

Як ми раніше писали, пенсії в Україні підвищать деяким людям після перерахунку виплат у квітні. Надбавка в середньому збільшилася на 1,5 тисяч гривень.

Нагадаємо, у березні 2022 року в Україні були проіндексовані пенсії військовим пенсіонерам. Завдяки цьому їх середній розмір перевищив 8500 гривень.

Також ми писали, що пенсії за віком тепер призначатимуть за новими правилами. 30 квітня набув чинності Закон "Про внесення зміни до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства".

Статьи по теме
Найближчим часом ситуація на АЗС зміниться: експерт назвав причину
Найближчим часом ситуація на АЗС зміниться: експерт назвав причину

Найближчим часом на АЗС стане більше дизельного палива.
вчера, 13:18 — 6074

Очікується суттєвий
Очікується суттєвий "надлишок" автомобілів: експерт зробив невтішний прогноз купівельної спроможності українців

На українському авторинку може з'явитися понад мільйон "зайвих" транспортних засобів.
24.06 — 2163

Криза поглиблюється? Скільки коштує бензин
Криза поглиблюється? Скільки коштує бензин

Розповідаємо, що відбувається з наявністю та вартістю бензину на українських заправках.
21.06 — 3013