Контракти.ua

442  —  11.05
У Зеленського заявляють про покращення ситуації з бензином
У Зеленського заявляють про покращення ситуації з бензином

Обсяги імпортованого пального вже фактично відповідають обсягам щоденного споживання бензину та дизельного пального на заправках.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма під час брифінгу в ОП.

Він нагадав, що ворог з першого дня цілеспрямовано знищує інфраструктуру забезпечення нафтопродуктами України.

"Був розбомблений ключовий виробник нафтопродуктів, десятки нафтобаз, перекрите Чорне море, яке було великим каналом постачання імпортного палива дизеля та бензину, зупинене постачання з Мозирського нафтопереробного заводу в білорусі. Тому сьогодні фактично доводиться з нуля відбудовувати всю інфраструктуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони та від наших західних партнерів", – зазначив Шурма.

За його словами, східноєвропейська інфраструктура – порти, залізниці, цистерни, тяга, заводи – виявилися неготовими до переробки та транспортування необхідної Україні кількості пального, а це близько 1 млн тонн бензину та дизеля щомісяця.

"Офіс Президента разом з урядом проводять активну роботу, щоб відбудувати всі логістичні ланцюжки з нашими європейськими партнерами. Сьогодні обсяг імпорту збільшився у 5 разів у порівнянні з показниками півтора місяця тому, і наразі фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на українських заправках. Бензин і дизель буде, ситуація покращується щодня", – заявив Шурма.

Враховуючи те, що сьогодні в країну завозять вже достатні обсяги бензину та дизеля, щоб покривати потреби громадян, Шурма закликав споживачів зберігати спокій, аби постачальники могли спокійно наситити всі заправки пальним, створити відповідний запас і бути більш захищеними від ворожих дій.

"Окрім того, в Україні буде створено додатковий стратегічний запас нафтопродуктів, який неможливо буде розбомбити та зруйнувати і який забезпечить стабільність на ринку палива на найближчі місяці", – підкреслив він.

Статьи по теме
Експерт сказав, по якій ціні пальне заходить в Україну
Експерт сказав, по якій ціні пальне заходить в Україну

В пальному, яке продається сьогодні на українських заправках, практично половина ціни - це спекулятивна складова.
21.05 — 421

Дефіцит палива обіцяють ліквідувати за тиждень. Але бензин подорожчає
Дефіцит палива обіцяють ліквідувати за тиждень. Але бензин подорожчає

Тимчасовий дефіцит палива в Україні буде ліквідовано протягом тижня. На даний момент вирішуються питання завезення законтрактованих обсягів.
29.04 — 439

За тиждень паливо подорожчало на 0,5-2 грн/л
За тиждень паливо подорожчало на 0,5-2 грн/л

За тиждень (21-28 січня) середня ціна по країні бензину А-92 зросла на 1,13 грн/л і становить 31,87 грн/л, бензин А-95 подорожчав на 1,09 грн/л — до 32,75 грн/л, а дизельне паливо – на 1,23 грн/л, до 32,06 грн/л.
29.01 — 522