Контракти.ua

590  —  09.05
У Ватикані розкритикували патріарха кирила
У Ватикані розкритикували патріарха кирила

У Ватикані вражені тим, що війна росії проти України може отримувати ще й релігійну легітимацію в російській православній церкві.

Як передає Укрінформ, про це патріарх Курт Кох заявив в інтерв'ю швейцарському порталу kath.ch.

«Якщо ця жахлива війна ще й релігійно узаконена, то така поведінка має потрясти кожне екуменічне серце», - сказав він.

За словами кардинала, відносини між Ватиканом і рпц через напад рф на Україну «набули зовсім іншого характеру».

Кох також підтвердив відмову Папи Римського Франциска від зустрічі з главою рпц у червні.

«Я радий, що Папа Франциск скасував заплановану на червень зустріч із патріархом кирилом. Ймовірно, це було б значною мірою неправильно зрозуміло», - сказав він.

Кардинал також зазначив, що тим не менш діалог необхідно продовжувати.

Кох був присутній на відеоконференції, коли Папа Римський у березні говорив із московським патріархом кирилом та митрополитом іларіоном.

За його словами, Папа спочатку дав слово патріарху, який докладно виклав свою точку зору на причини війни.

«Папа не підтримав цієї політичної точки зору, але ясно дав зрозуміти: ми не державні клірики, ми пастирі для народу, і ми маємо разом знайти рішення для миру», - нагадав Кох.

Раніше рпц прямо й офіційно не висловлювала свою позицію про війну в Україні, проте патріарх кирил часто згадує російські військові дії у своїх проповідях, приховано у контексті виправдовуючи їх. Крім того, ще 13 березня патріарх кирил під час недільної служби вручив голові росгвардії (частини якої беруть участь у воєнних діях) віктору золоту ікону Божої Матері. золотов подякував главі рпц за подарунок та розповів у храмі про хід загарбницької війни росії.

24 лютого росія розпочала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог веде масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст і сіл. ЗСУ, Національна гвардія, сили Територіальної оборони та весь український народ протистоять російським військам і завдають їм великих втрат.

Статьи по теме
Папа Римський розкритикував Росію за
Папа Римський розкритикував Росію за "варварськи зруйнований" Маріуполь

Папа Римський Франциск у недільному зверненні на площі Святого Петра побічно розкритикував Росію. Зокрема, за "варварськи зруйнований" Маріуполь в ході повномасштабного вторгнення в Україну.
01.05 — 620

Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире
Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире

Ватикан впервые в истории обнародовал информацию о своем имуществе, указав, что владеет более 5000 объектами недвижимости.
26.07.21 — 620

Папа Римский сожалеет, что Турция превратила собор Святой Софии в мечеть
Папа Римский сожалеет, что Турция превратила собор Святой Софии в мечеть

Папа Римский Франциск заявил, что решение Турции, которым собор Святой Софии в Стамбуле был лишен статуса музея и превращен в мечеть, причиняет ему большую скорбь.
13.07.20 — 2161