Контракти.ua

956  —  08.05.22
Росія створила 66 таборів для депортованих українців, - розслідування
Росія створила 66 таборів для депортованих українців, - розслідування

У Росії виявили 66 таборів для примусово депортованих українців. Табори знаходяться в колишніх радянських санаторіях та інших об'єктах в таких регіонах, як Сибір, Кавказ, Північний Полярний круг і Далекий Схід.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розслідування британського видання iNews.

Журналісти видання провели аналіз новин з російськими картографічними сайтами, відомі в Росії як пункти тимчасового розміщення (ПВР). Вони включають десятки санаторіїв і колишніх дитячих таборів і як мінімум один центр "патріотичного виховання" і навіть колишнє звалище хімічної зброї.

Табори для депортованих українців простягаються через безкраї Російські степи і 11 часових поясів над Уральськими горами від Бєлгорода на заході до віддаленого півострова Камчатка на краю Тихого океану і Владивостока в кінці Транссибірської магістралі.

Згідно з розслідуванням, в 38 таборах перебувають 6250 осіб, у тому числі 621 дитина.

Аналіз Inews показує, що в середньому в кожному з таборів проживає 162 людини. Точно журналісти дізналися про існування таборів у таких регіонах:

  • півострів Камчатка - 10 осіб в гуртожитку Камчатського індустріального технікуму в Єлізово;

  • місто Находка, Приморський край, - 300 осіб, включаючи 86 дітей. Це був третій поїзд з українцями, який прибув за кілька днів. Місцеві ЗМІ писали, що в чотирьох сусідніх містах відкриваються 14 таборів, що вміщають до 1350 осіб;

  • Сахалін - 20 осіб;

  • біля міста Ульяновськ - патріотичний освітній центр "Авангард" (кількість українців невідома);

  • селище Леонідівка біля Пензи (там знаходиться колишнє звалище хімічної зброї) - 600 осіб;

  • Мурманська область - 20 таборів для українців, включаючи готель "Північне сяйво" в місті нікель і санаторій "Лапландія" в Мурмашах (кількість депортованих невідома);

  • Бєлгород (кількість депортованих невідома);

  • Уфа - як мінімум один табір у місцевому університетському гуртожитку (кількість депортованих невідома);

  • Ленінградська область - 530 осіб у таборі-інтернаті "Царицине озеро".

Статьи по теме
Що зміниться для українців від 1 серпня: бронь по-новому, пенсії, виплати і не тільки
Що зміниться для українців від 1 серпня: бронь по-новому, пенсії, виплати і не тільки

В Україні змінюються правила бронювання працівників, зростуть тарифи на проїзд, а частина українців отримає доплати до пенсій та виплати до Дня Незалежності. Повний перелік нововведень читайте у матеріалі далі.
31.07 — 477

У липні Росія випустила по Україні більше балістики, ніж виробила
У липні Росія випустила по Україні більше балістики, ніж виробила

Аналітики пояснили, про що саме це свідчить.
20.07 — 329

Знищуватимуть усе можливе: Сергій
Знищуватимуть усе можливе: Сергій "Флеш" назвав нові цілі росіян у 100-кілометровій зоні

Російські війська можуть розширити цілі для атак на глибину до 100 кілометрів, не перебираючи об'єктами, проте Україна має достатньо ресурсів для ударів по території ворога.
12.07 — 407