Контракти.ua

1194  —  05.05.22
ООН і Червоний Хрест направили черговий гумконвой для евакуації із «Азовсталі»
ООН і Червоний Хрест направили черговий гумконвой для евакуації із «Азовсталі»

Організація Об'єднаних Націй планує зібрати понад 2 млрд доларів для допомоги українським біженцям і тим, хто потребує допомоги вдома, а також сподівається вивезти ще певну кількість людей із заблокованого росіянами Маріуполя.

Про це заявив заступник генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй і координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс на Конференції донорів для допомоги Україні, що відбувається в четвер у Варшаві, передає кореспондент Укрінформу.

Гріффітс розповів про спільну з Міжнародним комітетом Червоного Хреста операцію з евакуації людей з Маріуполя.

Так, понад 100 людей були вивезені з «Азовсталі». Учора вдалося забрати понад 340 цивільних з різних частин міста, зазначив він.

«Сьогодні, зараз, конвой прямує до «Азовсталі», де має бути завтра вранці. Сподіваємося забрати тих, хто залишився в цьому пеклі, та доставити їх у безпеку», - заявив заступник генсека ООН. Він відзначив надзвичайну складність цієї операції.

Гріффітс наголосив на солідарності з Україною і підкреслив необхідність зробити все, щоб зменшити страждання людей.

«Ми ухвалили екстрене звернення з проханням (акумулювати) 2,25 млрд і сподіваємося, що їх вдасться зібрати», - сказав представник ООН.

Війна, зауважив він, «викликала найбільший рух людей, біженців, після Другої світової війни …в масштабі, якого ще не бачили в Європі», - зазначив Гріффітс і вказав, що понад 5,6 млн біженців виїхали в Європу, ще понад 7,7 млн стали біженцями всередині країни. Але є багато таких, хто просто не може залишити свої домівки – старі люди, інваліди тощо.

За оцінками ООН, майже 16 млн українців потребують гуманітарної допомоги. Потребують допомоги і близько 40% тих, хто залишив Батьківщину, додав Гріффітс.

ООН, за його словами, і понад 200 гуманітарних партнерів організації працюють над наданням допомоги, залучивши додатковий персонал. Організовано 8 гуманітарних хабів поза межами Києва.

Гріффітс побував у Києві тиждень тому, побачив братські могили, спілкувався з людьми.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 5 травня, у Варшаві проходить Конференція донорів для допомоги Україні. Ініціаторами події є прем’єр-міністри Польщі і Швеції Матеуш Моравецький і Магдалена Андерссон. Метою конференції є збір коштів на зростаючі гуманітарні потреби України. Польща та Швеція таким чином хочуть заохотити своїх партнерів спільно реагувати на складну гуманітарну ситуацію в Україні. Партнери події - президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Шарль Мішель.

Статьи по теме
Лубінець прокоментував звіт ООН про страту 32 українських полонених
Лубінець прокоментував звіт ООН про страту 32 українських полонених

Спостерігачі зафіксували один випадок смерті військовополоненого від перенесених тортур.
29.03 — 539

Закон про мобілізацію: депутатів можуть позбавити броні – ЗМІ
Закон про мобілізацію: депутатів можуть позбавити броні – ЗМІ

Депутатів Верховної Ради можуть залишити без броні від мобілізації.
14.01 — 1639

"Згорнули без шуму і пилюки": ООН закрила розслідування вбивства азовців в Оленівці

Міністр не розуміє, для чого створювалися ці світові структури.
09.06.23 — 1051