Контракти.ua

1036  —  30.04.22
Данілов – про вивезення росією української пшениці: Це зерно стане їм кісткою у горлі
Данілов – про вивезення росією української пшениці: Це зерно стане їм кісткою у горлі

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявляє, що з боку рф на території України триває суцільне мародерство, а вивезення українського зерна стане росіянам кісткою в горлі.

Як передає Укрінформ, про це він заявив в інтерв'ю Радіо свобода, коментуючи так звану «експропріацію» врожаю у фермерів Херсонської області з боку рф.

"Це мародери, які все, що вони бачать, забирають. Це звичайна практика рашизму – прибирати до своїх рук все, що вони бачать, все, що можуть фізично захопити, користуючись тимчасовою можливістю. Це не тільки зерно, це й унітази, це і побутова техніка... Мало того, це зерно і те, що вони роблять, стане їм кісткою в горлі. І точно вони це не проковтнуть", - сказав Данілов.

За його словами, рф - це країна, яка "в житті взагалі нічого не бачила такого", і для них те, як живуть українці, стало звичайним дивом.

"Вони, як кажуть в народі, хапають все під шумок. Ще раз наголошую, я більш ніж впевнений, що це не надовго", - зазначив секретар РНБО.

Він наголосив, що війська або йдуть воювати, або йдуть займатися мародерством. "На жаль, ми бачимо не тільки мародерство, ми бачимо тероризм. Ми бачимо те, що вони робили в українських містах, і ми не про все ще можемо дізнатися", - сказав Данілов.

Він зауважив, що взагалі не розуміє, "як така країна (як рф - ред.) існує на мапі світу", як до такої країни їдуть якісь поважні люди, "спілкуються з людиною, яка є сучасним Гітлером".

Як повідомлялося, на сайті законодавчих зборів красноярського краю рф було опубліковано текст про плани «експропріювати надлишки врожаю фермерів Херсонського регіону».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російські загарбники вивозять зерно та продукти з тимчасово захоплених територій.

У МЗС України наголосили, що таке рішення законодавчих зборів красноярського краю рф є нічим іншим, як прямим продовженням злочинної політики радянської влади, відповідальної за Голодомор 1932–1933 років та масовий штучний голод 1921–1923 і 1946–1947 років.

У зв'язку з цим Україна вимагає від росії припинити незаконне викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден, а також закликає міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії рф проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі.

Статьи по теме
США мають не лише дозволити, а й заохотити до ударів по цілях в РФ, - Гельсінська комісія
США мають не лише дозволити, а й заохотити до ударів по цілях в РФ, - Гельсінська комісія

Гельсінська комісія США заявила, що Сполучені Штати мають дозволити Україні наносити удари американською зброєю по силах ЗС РФ у прикордонних районах Росії. Ці сили підтримують наступальну операцію в Харківській області, зокрема вогнем по території України.
17.05 — 177

Столтенберг: підтримка Китаю дає РФ можливість вести війну проти України
Столтенберг: підтримка Китаю дає РФ можливість вести війну проти України

Китай постачає в Росію електроніку та технології для виробництва зброї, зокрема ракет та дронів. Це надає країні-агресору спроможності для ведення війни проти України.
16.05 — 264

Чому Путін раптово заговорив про мир: експерт пояснив, чого прагне РФ
Чому Путін раптово заговорив про мир: експерт пояснив, чого прагне РФ

Зокрема, наступом на Харківщині президент Росії намагається показати, що його армія може наступати по всіх фронтах, і що це Україна має бути зацікавлена у мирних переговорах.
16.05 — 260