Контракти.ua

1398  —  29.04.22
Пропагандисти в рясах. Розвідка опублікувала список служителів РПЦ, які проповідують війну
Пропагандисти в рясах. Розвідка опублікувала список служителів РПЦ, які проповідують війну

Головне управління розвідки опублікувало список служителів РПЦ (Російської православної церкви), які займаються пропагандистською діяльністю.

За вказівкою Кремля, вони проповідують доктрину "русского мира", яка не відповідає православному вченню, пише ГУР. Пише liga.net.

"Услід за російською офіційною пропагандою служителі РПЦ виправдовують російську агресію, геноцид українського народу та закликають своїх вірян поповнювати лави російських окупаційних підрозділів", – йдеться у повідомленні.

За даними української розвідки, служителі РПЦ отримали чіткі вказівки агітувати батьків та родичів молодих росіян, спонукати їх укладати контракт про військову службу.

Перелік пропагандистів з РПЦ доступний тут і містить імена служителів різних рангів, зокрема патріарха РПЦ Володимира Гундяєва, відомого як Патріарх Кирило.

Статьи по теме
"Священна війна": РПЦ пропонує Кремлю ультранаціоналістичну ідеологію, - ISW

Російська православна церква Московського патріархату (РПЦ МП) об'єднала кілька кремлівських ідеологічних наративів, намагаючись сформувати ширшу націоналістичну ідеологію навколо війни в Україні та експансіоністського майбутнього Росії.
31.03 — 244

Релігійний нацизм: ПЦУ про наказ РПЦ називати війну в Україні
Релігійний нацизм: ПЦУ про наказ РПЦ називати війну в Україні "священною"

Російський режим перебуває в перехідному етапі від фашизму до нацизму радянського типу.
31.03 — 295

Про Путіна, мобілізацію та битву за Крим. Головне з інтерв'ю Зеленського для The Economist
Про Путіна, мобілізацію та битву за Крим. Головне з інтерв'ю Зеленського для The Economist

Президент України Володимир Зеленський вважає російського диктатора Володимира Путіна "твариною" і не бачить передумов для мирних переговорів. На його думку, битва за Крим стане центральною у нинішній війні, а альтернативи посиленню мобілізації насправді немає.
03.01 — 630