Контракти.ua

832  —  26.04.22
Російське вторгнення в Україну торкнеться економіки країн Латинської Америки, - МВФ
Російське вторгнення в Україну торкнеться економіки країн Латинської Америки, - МВФ

Перспектива посилення фінансових умов через війну в Європі і політика Федеральної резервної системи поряд з побоюваннями з приводу уповільнення зростання Китаю є ключовими ризиками, з якими стикаються країни Латинської Америки і Карибського басейну. Міжнародний валютний фонд відзначить, що ці проблеми вимагають політичного вирішення.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Ризики додаються до списку, який включає зростання інфляції, в тому числі на продукти харчування, що загрожує викликати соціальні хвилювання.

"Більш високі глобальні і внутрішні витрати на фінансування можуть прискорити відтік капіталу і створити проблему для регіону, враховуючи великі потреби в державному і зовнішньому фінансуванні в деяких країнах", - йдеться в повідомленні МВФ.

Російське вторгнення в Україну впливає на Латинську Америку через більш високу інфляцію, яка найбільше вдаряє по найбідніших верствах населення, пишуть представники МВФ.

"Політики реагують на цей виклик посиленням грошово-кредитної політики і прийняттям заходів щодо пом'якшення удару по найбільш вразливим верствам населення і стримування ризиків соціальних хвилювань", - заявили вони.

Раніше МВФ прогнозував, що через російське вторгнення в Україну економічне зростання в 19 країнах, що використовують євро, в 2022 році складе 2,8%, що на 1,1 процентних пункти нижче прогнозу в січні.

Статьи по теме
Нова угода з МВФ: що буде з тарифами для населення найближчим часом
Нова угода з МВФ: що буде з тарифами для населення найближчим часом

МВФ хоче, щоб Україна переглянула тарифи. Коли це станеться?
13.06 — 264

Коли впадуть ціни та виросте ВВП: Нацбанк дав прогноз на 2026-2028 роки
Коли впадуть ціни та виросте ВВП: Нацбанк дав прогноз на 2026-2028 роки

Національний банк України презентував оновлений макропрогноз. Через складну ситуацію в енергетиці та події на Близькому Сході економіка сповільнилася, а ціни ростуть швидше. Проте регулятор очікує стабілізації ситуації вже наступного року.
01.05 — 337

МВФ попередив про різке здорожчання продуктів: які країни постраждають найбільше
МВФ попередив про різке здорожчання продуктів: які країни постраждають найбільше

Дорогі нафта та добрива диктують нові чеки в магазинах.
10.04 — 417