Контракти.ua

1054  —  22.04.22
Друзі Путіна почали загадково "зникати" після початку війни, - Bild
Друзі Путіна почали загадково

Низка близьких соратників президента РФ Володимира Путіна "зникли" з початку війни проти України. Деякі з них за загадкових обставин втратили свободу чи життя через провал "спецоперації".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на німецьке видання Bild.

Як зазначає видання, у розпал російської "спеціальної військової операції" раптово зник безслідно міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Низка ЗМІ повідомляли, що в нього проблеми зі здоров'ям. Чутки ще більше підживилися, коли його донька звинуватила Путіна в "маргіналізації" свого батька.

Тепер Шойгу знову з'явився публічно. Однак як зазначають в Bild, що перші відео з начебто "живим" міністром багато хто вважав змонтованим.

Глава 5-ї служби ФСБ Сергій Бєсєда наразі перебуває у в'язниці Лефортово в Москві. Так, ще на початку повномасштабного вторгнення Росії він був під домашнім арештом за підозрою "в розтраті держкоштів".

Однак, як зазначають в Bild неофіційно його ув'язненням є те, що "війна в Україні триває не так, як планував Путін". Також російський президент побоюється, що інформацію про плани вторгнення передали Заходу саме з розвідувальних кіл Росії.

При цьому з арештом Бесєди Путін зміг не лише очистити свою спецслужбу. Він, як зазначають ЗМІ, також посилає чіткий сигнал усім іншим: "якщо ти зрадиш мене, ти потрапиш до в'язниці!".

У середині березня Путін, як повідомляється, заарештував одного з найвищих воєначальників Москви, генерала Романа Гаврилова, віце-начальника Національної гвардії РФ.

Однак, арешт офіційно не було підтверджено. Російське телебачення повідомило, що Гаврилова було звільнено.

В Bild звертають увагу, що всього за день до арешту Гаврилова Путін виправдав війну в Україні у своїй промові перед своїм урядом і виступив проти "зрадників".

За словами журналіста-розслідувача "Bellingcat" Крісто Грозєва, існує дві теорії арешту генерала: або розкриття військової інформації, яка призвела до загибелі солдатів, або через "відходи палива".

Статьи по теме
Путін остаточно ухвалив рішення про майбутнє війни в Україні — ISW
Путін остаточно ухвалив рішення про майбутнє війни в Україні — ISW

Росія наразі не демонструє готовності до реального припинення війни проти України. Навпаки, у Кремлі, за даними аналітиків, можуть розраховувати на продовження бойових дій.
22.08 — 491

Путін посилює репресії, але це його не врятує: що насправді відбувається в Росії
Путін посилює репресії, але це його не врятує: що насправді відбувається в Росії

Дедалі більше росіян вважають припинення війни важливішим, ніж заявлені Путіним територіальні вимоги до України.
22.08 — 318

Путін зробив заяву про повернення солдатів з війни: у ISW розкрили, що за цим стоїть
Путін зробив заяву про повернення солдатів з війни: у ISW розкрили, що за цим стоїть

Заява Путіна про необхідність готуватися до повернення російських військових із фронту в Україні пов’язана з майбутніми виборами до Держдуми РФ.
22.08 — 333