Правоохоронці з часу повномасштабного вторгнення росії в Україну зареєстрували вже 637 кримінальних проваджень за фактами державної зради та колабораційної діяльності.
Як передає Укрінформ, про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова написала у Фейсбуці.
За її словами, правоохоронці зареєстрували 415 кримінальних проваджень за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та 222 за ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність).
«94 особи обгрунтовано підозрюються у держзраді і переході на бік ворога, ще 27 - в колабораційній діяльності», - зазначила Венедіктова.
Вона поінформувала, що «серед підозрюваних вже екснардеп і «говорящая голова» пропагандистських ефірів раша-ТБ Ілля Кива, депутатка Мелітопольської (міськради - ред.), яка проголосила себе «мером», депутат Полтавської облради, депутат Енергодарської міської ради, який допомагав забезпеченню організації роботи Запорізької АЕС в інтересах рф, заступник голови Бердянської РДА, Куп’янський міський голова, голова Південноміської тергромади, який звернувся до місцевої ради для блокування видачі вогнепальної зброї військовим формуванням України. Напередодні повідомлення про підозру також отримали суддя та керівник апарату Старобільського райсуду Луганської області, які перейшли на роботу до «районного суду» «лнр».
«Не закриваємо очі на такі ганебні факти і в прокуратурі. Напередодні за фактом державної зради затримано керівника однієї з окружних прокуратур Миколаївщини. Виявив «перевертня» серед підлеглих керівник Миколаївської обласної прокуратури. Викрили Спецпрокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону та слідчі СБУ», - заявила генпрокурор.
За словами Венедіктової, «зафіксовано, що цей, соромно сказати, прокурор виконував злочинні завдання представників держави-агресора. Прихильник «русского мира» систематично «зливав» ворогу відомості щодо кількості та місць утримання військовополонених збройних сил рф, результатів обстрілів Миколаївщини. Також ділився із «замовником» даними про загиблих військовослужбовців і цивільних та іншою інформацією, яка цікавила окупантів. В обмін на цю інформацію він сподівався продовжити працювати в органах прокуратури у разі захоплення ворогом регіону, але забув, що за такі дії передбачено довічне позбавлення волі. Його діяльність вчасно вдалося зупинити та уникнути більш тяжких наслідків».
Як додала генпрокурор, розслідується також імовірна діяльність на користь ворога та співпраця з агресором співробітників правоохоронних органів, працівників виправних колоній, Держслужби статистики України, органів виконавчої служби, лісової галузі, митників, помічників народних депутатів України, інших громадян.
«Ми виведемо на чисту воду «щурів» в будь-яких органах. Ми про всіх вас знаємо! Тих, хто перефарбовується і перевзувається на льоту чекає вища міра покарання. «Русский мир» не врятує», - наголосила Венедіктова.
Як повідомляв Укрінформ, 4 квітня Венедіктова поінформувала, що після повномасштабного російського вторгнення правоохоронці зафіксували більше семи тисяч воєнних злочинів.