Контракти.ua

851  —  04.04
В Європарламенті звинуватили РФ в геноциді українців і закликали позбавити права вето в ООН
В Європарламенті звинуватили РФ в геноциді українців і закликали позбавити права вето в ООН

Воєнні злочини росіян у Бучі є геноцидом українського народу, оскільки людей убивали за етнічною ознакою належності до українців. Росія як організатор геноциду має бути позбавлена ​​права вето в ООН.

Про це в коментарі Guildhall заявила депутат Європейського парламенту, екс-міністр оборони Литви Раса Юкнявічене.

«Те, що росіяни зробили у Бучі – це геноцид українського народу, я саме так це називаю. Так, це юридичний термін, і ми маємо пройти довгі юридичні процедури, щоб визнати це, але я як політик, політично оцінюю це (геноцид – ред.), я стежу за моторошними наративами в російських пропагандистських програмах щодо України. Вбивали людей саме за те, що вони українці, прикриваючись фальшивим наративом про нібито «фашистів» та «нацистів» в Україні, ці вбивства мають характер геноциду, адже вбивали людей саме за належність до українців», - заявила політик.

«Я підтримала б позбавлення Росії право вето в ООН як організатора геноциду в Україні, але на даний момент ми всі заручники процедур всередині ООН, це не так легко зробити, адже росія має спеціальний статус. Це паралізована структура, адже така жорстока держава, терористична держава не може бути згіждно принципу (принципу ООН – ред.) у Раді Безпеки ООН», - підсумувала депутат Європарламенту Раса Юкнявічене.

Як повідомлялося раніше, Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область звільнені від російських загарбників. У звільнених містах та селах зафіксовано масові вбивства російськими військовими цивільного населення

1 квітня міський голова Бучі Анатолій Федорук повідомив, що у братських могилах поховали 280 людей.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила, що із звільненої від російських загарбників території Київської області вивезено 410 тіл убитих мирних жителів.

В офіційній заяві Європейського Союзу йдеться, що масові вбивства у Бучі будуть вписані до списку звірств у Європі. Відповідальність несе влада РФ.

Нагадаємо, 4 квітня на сайті російського державного видання «РІА-новості» опубліковано статтю, в якій міститься заклик до проведення геноциду українського народу, а також обґрунтовується нібито необхідність проведення масових репресій проти українців з метою примусу до відмови від власної національності та культури.

Статьи по теме
Макрон відреагував на ультиматуми РФ, які вона ставить Україні
Макрон відреагував на ультиматуми РФ, які вона ставить Україні

Французький президент Еммануель Макрон відреагував на ультиматуми Кремля, які він ставить Україні для завершення війни.
вчера, 08:20 — 2763

"Калінінград може перетворитися на безлюдну пустелю": експерт розповів про "біль" Путіна

Ступак вважає, що позиця Литви щодо заборони тразиту деяких товарів до анклаву РФ є для росіян і особисто для Путіна образою.
27.06 — 630

Знищену російську техніку повезли з України до Польщі
Знищену російську техніку повезли з України до Польщі

У Варшаві відкриється виставка російської техніки, знищеної або захопленої силами оборони України під час відсічі збройної агресії РФ.
27.06 — 1331