Контракти.ua

1784  —  29.03.22
Росія навіть не намагається виправдати перед світом війну проти України - Шольц
Росія навіть не намагається виправдати перед світом війну проти України - Шольц

Росія, яка розв’язала загарбницьку війну проти України, навіть не намагається виправдати її в очах міжнародної спільноти.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, виступаючи на берлінському форумі Global Solutions Summit, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«росія не робить жодних зусиль, щоб надати своєму вторгненню в Україну навіть видимості легітимності згідно з міжнародним правом. Не кажучи вже про міжнародне гуманітарне право, яке росія порушує при кожному цілеспрямованому бомбардуванні будинків, шкіл і лікарень», - заявив Шольц.

Він підкреслив, що загарбницька війна путіна ставить під загрозу мирний порядок у Європі та світі. Нинішній момент є переломним.

Глава уряду Німеччини наголосив на необхідності більше інвестувати в безпеку ФРН, безпеку Європи та трансатлантичного альянсу; а також зменшити стратегічну залежність, особливо в енергетичному секторі.

Шольц зазначив, що єдність таких структур як НАТО, ЄС і G7 проявилася не лише через «колективний жах порушення росією міжнародного права», а є результатом тижнів і місяців інтенсивних координаційних процесів. Отже не випадково, що санкції «так сильно і так точно» вдарили по росії, і до того ж були введені не через тижні або місяці, як раніше, а протягом лічених годин, сказав німецький політик.

Він заявив, що в разі потреби «є інші варіанти, які ми будемо використовувати цілеспрямовано». Вже зараз, за словами канцлера, росія значною мірою ізольована в міжнародній економічній та фінансовій системі, і цей тиск буде тривати та посилюватися.

Шольц також поінформував, що Німеччина збільшує гуманітарну допомогу Україні та її сусідам до 370 млн євро та виділить додаткові 430 млн євро на глобальну боротьбу з голодом, який загрожуватиме світові через війну.

24 лютого російський президент володимир путін розпочав широкомасштабне вторгнення в Україну. Російські війська одночасно перетнули українські кордони з півночі, сходу та Криму. Вони руйнують міста, обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, житлові будинки, вбивають мирне населення, вчиняють злочини проти людяності.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

США, Європейський Союз та інші країни застосували санкції проти країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється з кожним днем.

Статьи по теме
Сакартвело, що з тобою? Що з тобою трапилося, Грузіє? Чому ти повірила Іванішвілі? Чому повірила росії?
Сакартвело, що з тобою? Що з тобою трапилося, Грузіє? Чому ти повірила Іванішвілі? Чому повірила росії?

Євген Якунов: Що змусило тебе так змінитися? Адже для мого покоління, яке виросло в радянському союзі, ти завжди була взірцем високої національної культури, символом непокірності й прапором вільнодумства. Руставелі, Думбадзе, Туманішвілі, Абуладзе, Мамардашвілі, Данелія, Бендукідзе – ці імена супроводжували мене з дитинства крізь усе життя. А Софіко Чаурелі й Вахтанг Кікабідзе були ріднішими, ніж багато хто з акторів-земляків.
16.05.23 — 705

Жителі Росії ненавидять США більше, ніж Україну та Євросоюз
Жителі Росії ненавидять США більше, ніж Україну та Євросоюз

Серед росіян переважають негативні оцінки щодо США, Європейського Союзу та України. Позитивні оцінки характерні для Китаю, Індії та Туреччини.
13.03.23 — 788

"Треба вирішувати". Путинський депутат назвав Вірменію незаконною державою

Російський депутат від правлячої партії "Єдина Росія" Євген Федоров вважає Вірменію "тупиковою країною", питання з русофобією, в якій потрібно "вирішувати за законом".
24.11.22 — 708