Контракти.ua

643  —  09.03
Російський рубль впав до рекордно низького рівня
Російський рубль впав до рекордно низького рівня

Російський рубль впав до рекордно низького рівня в ході торгів у середу, 9 березня. Це сталося, незважаючи на заходи Москви щодо зміцнення своєї зруйнованої економіки і забезпечення доступності твердої валюти на тлі нових економічних санкцій у зв'язку з її вторгненням в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Курс долара підскочив до 120,83 рублів на Московській біржі, на потім опустився до 116,95, що все ще більш ніж на 10% нижче, ніж на закритті в п'ятницю.

Офшорна торгівля рублем також була млявою з великими розбіжностями в цінах: на Refinitiv рубль становив 116,4 за Долар, а платформа EBS показувала 129,0.

Кріс Тернер, голова глобального відділу ринків в ING, сказав, що він очікує, що торгівля на біржах і за кордоном буде сильно розходитися через "функції ризику контрагента, що знаходиться під санкціями".

Фінансові ринки Росії були вражені після того, як її вторгнення в Україну викликало серйозні економічні санкції.

Центральний банк більш ніж подвоїв свою ключову процентну ставку до 20%, і уряд розгорнув заходи підтримки, але російські активи були сильно розпродані.

У вівторок центральний банк заявив, що пропонує додаткову кризову підтримку фінансовим фірмам і що банкам заборонено продавати іноземну валюту своїм громадянам протягом наступних шести місяців, що було відзначено як крок, спрямований на збереження дорогоцінної твердої валюти в країні.

Цей крок лише "ще більше підкреслив стиснення на ринку, де рубль закрився на рівні 130 після того, як в понеділок ненадовго досяг 175", - йдеться в повідомленні Rabobank для клієнтів.

Торги акціями на Московській біржі залишилися закритими. Останній раз акції торгувалися в Москві 25 лютого.

Російські 5-річні кредитні дефолтні свопи - міра вартості страхування ризику для країни - різко зросли до рекордних 2905 базисних пунктів.

Статьи по теме
"Чому не в полі, с*ка!": момент падіння військового літака в Росії потрапив на відео

Поки літак із людьми на борту палає та намагається сісти біля житлових будинків, росіяни знімають авіакатастрофу на відео. Вони лаються, що пілот не відлетів подалі, аби приземлитися.
24.06 — 744

Росія починає платити за санкції: експерти оцінили втрати різних галузей у РФ
Росія починає платити за санкції: експерти оцінили втрати різних галузей у РФ

Спільні зусилля демократичного світу завдають дедалі більшої шкоди російській економіці. Зараз Росія є світовим лідером за кількістю запроваджених санкцій (понад 5500), випередивши навіть Іран.
23.06 — 1060

Поранений пострілом у голову: охоронець Путіна, який носив ядерну валізку, в тяжкому стані в лікарні
Поранений пострілом у голову: охоронець Путіна, який носив ядерну валізку, в тяжкому стані в лікарні

Як відомо, з охоронцями та валізками у Путіна особливі стосунки.
23.06 — 854