Контракти.ua

4671  —  21.02
Україна переходить у новий клімат: озвучено найаномальніший варіант
Україна переходить у новий клімат: озвучено найаномальніший варіант

Глобальна зміна клімату матиме наслідки для нашої країни. В Україні може підвищитись середньорічна температура, а зима – зовсім зникнути.

Як заявила в ефірі Апостроф TV учасниця Міжурядової групи експертів зі зміни клімату Світлана Краковська, вітчизняні кліматологи виділяють кілька можливих сценаріїв подальшого розвитку подій. І кожен із них передбачає підвищення середньорічної температури. Повідомляе OBOZREVATEL.

Говорячи про те, який клімат чекає на українців уже в найближчому майбутньому, Краковська зазначила, що в нашій країні може здійснитися "найжорсткіший сценарій". На її думку, середня температура повітря на території України може піднятися на 4-6 градусів, що можна розцінювати як "катастрофу".

"Якщо ми не прислухаємося до вчених і продовжуватимемо використовувати викопні джерела енергії, то у нас буде жорсткий сценарій", – попередила вона.

Фахівчиня зауважила, що такі природні зміни можуть призвести до того, що зими в Україні взагалі не буде.

"Це не відкидає періодів морозів, але в середньому, скажімо так, температура буде вищою за нуль і не буде снігового покриву", – пояснила Краковська.

Вона наголосила, що за таким явищем стоїть набагато більше проблем, ніж можна уявити. Серед іншого вона звернула увагу, що зміна середніх температур спричинить каскад наслідків.

"Не буде снігового покриву – буде менше вологи в ґрунті й слабше живлення річок. Водні ресурси страждатимуть і будуть зміни в екосистемах – не вимерзатимуть шкідники. Тобто далі йде цілий каскад ризиків", – сказала Краковська.

Зі свого боку, кліматологиня, провідна наукова співробітниця Інституту геофізики ім. С.І. Суботіна НАН України Світлана Бойченко зауважила раніше, що українці зможуть відчути зміну температур уже у 2022 році, оскільки наша країна переходить на новий, невластивий для неї клімат.

"Це виражатиметься у збільшенні кількості опадів, аномальних температурах, що може призводити до негативних наслідків", – сказала вона.

Бойченко попередила, що цього літа фіксуватиметься багато днів з аномально високими температурами. У той же час дощі можуть посилитися і чимось бути подібними на тропічні.

За її словами, вже червень цього року буде досить спекотним, через що сезон відпусток може розпочатися раніше.

Синоптикиня та метеорологиня Олександра Хала розповіла, що зміна клімату вже спостерігається в Україні. Ба більше, наша країна є одним із лідерів за темпами зростання температури.

Статьи по теме
Порушникам — штраф: в Україні з 11 липня заборонять паління електронних сигарет
Порушникам — штраф: в Україні з 11 липня заборонять паління електронних сигарет

В Україні з 11 липня набувають чинності норми закону №1978, якими забороняється паління електронних сигарет у громадських місцях, а також надається право місцевим органам влади визначати місця, вільні від куріння.
вчера, 19:16 — 2882

Понад 80% українців підтримують антитютюнові заходи
Понад 80% українців підтримують антитютюнові заходи

Більшість дорослого населення України висловилася за обмеження використання тютюнових виробів у громадських місцях, активної реклами, а також продажу електронних сигарет неповнолітнім.
вчера, 18:39 — 1349

Синоптикиня розповіла, коли в Україні очікується послаблення спеки
Синоптикиня розповіла, коли в Україні очікується послаблення спеки

Сильна спека ще триватиме в Україні два дні - у четвер, 30 червня, вона послабне.
вчера, 14:18 — 7447