Контракти.ua

904  —  17.02.22
Росія опублікувала відповідь з переговорів зі США
Росія опублікувала відповідь з переговорів зі США

МЗС Росії в четвер, 17 лютого, опублікувало текст письмової реакції Москви на відповідь США щодо гарантій безпеки. Відповідь була передана сьогодні американському послу в Москві Джону Саллівану.

"17 лютого ц. р. запрошеному в МЗС Росії послу США Дж. Саллівану було передано наступну реакцію на раніше отриману американську відповідь за російським проектом договору між Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки про гарантії безпеки", - йдеться в документі.

У ньому йдеться про те, що американська сторона не дала конструктивної відповіді на базові елементи підготовленого Росією проекту договору з безпеки.

Уточнюється, що йдеться про відмову від подальшого розширення НАТО, про відкликання "бухарестської формули" про те, що "Україна та Грузія стануть членами НАТО", і про відмову від створення військових баз на території держав, які раніше входили до СРСР і не є членами альянсу, включаючи використання їх інфраструктури для ведення будь-якої військової діяльності, а також про повернення військових потенціалів, у тому числі ударних, та інфраструктури НАТО станом на 1997 рік, коли було підписано Основоположний акт Росія - НАТО.

"Ці положення мають для Російської Федерації важливе значення", - заявили в МЗС РФ.

У документі йдеться, що Москва буде змушена реагувати, зокрема шляхом військово-технічних заходів, через неготовність Вашингтона домовлятися про гарантії безпеки.

"За відсутності готовності американської сторони домовлятися про тверді, юридично зобов'язуючі гарантії забезпечення нашої безпеки з боку США та їхніх союзників, Росія буде змушена реагувати, у тому числі шляхом реалізації заходів військово-технічного характеру", - сказано в повідомленні.

У МЗС РФ також вважають, що у разі ухвалення в НАТО Україна може спробувати силою повернути Крим, втягнувши США та їхніх союзників у збройний конфлікт із РФ "з усіма наслідками".

У документі РФ пропонує США спільно виробити новий рівень безпеки.

"Росія продовжує виступати за інтегрований підхід до стратегічної проблематики. Ми пропонуємо зайнятися спільним виробленням нового рівняння безпеки", - йдеться в тексті.

Також Москва вітає готовність Вашингтона до консультацій щодо запобігання інцидентам у відкритому морі та повітряному просторі над ним. "Однак, ця робота не може підмінити врегулювання ключових проблем, поставлених Росією", - йдеться в документі.

Зазначається, що США не відреагували на пропозицію РФ повернути ядерну зброю на свою територію та відмовитися від її подальшого розгортання поза її межами.

"У своєму документі США не стали реагувати на такий елемент пакету запропонованих нами заходів, як виведення на національну територію розгорнутої за її межами ядерної зброї та відмову від її подальшого розгортання поза межами національної території, і обмежилися згадкою необхідності зайнятися на майданчику стратегічного діалогу вирішенням проблеми нестратегічної ядерної зброї без урахування особливостей її дислокації та інших факторів, що впливають на безпеку сторін", - зазначили у документі.

На думку РФ, США не готові відмовитися від "дестабілізуючого курсу на створення переваг для себе та своїх союзників за рахунок інтересів безпеки РФ".

Статьи по теме
ЗМІ: Україна
ЗМІ: Україна "комариними атаками" залишила РФ без бензину

Видання Politico на основі аналізу російського нафтового ринку дійшло висновку, що українські атаки безпілотників на нафтопереробні заводи фактично залишили РФ з мінімальним запасом бензину для внутрішнього використання.
01.05 — 1200

Росія готується до чотирирічної стагнації у сфері СПГ через західні санкції, - Reuters
Росія готується до чотирирічної стагнації у сфері СПГ через західні санкції, - Reuters

Експорт зрідженого газу з Росії може стагнувати в найближчі чотири роки. Це пов'язано із західними санкціями.
26.04 — 403

Росіяни посилюють мобілізацію для наступу, але їм це може не допомогти, - ISW
Росіяни посилюють мобілізацію для наступу, але їм це може не допомогти, - ISW

Російські війська посилюють криптомобілізацію напередодні очікуваної наступальної операції влітку 2024 року. Однак їм буде складно швидко створити ефективні резерви на оперативному і стратегічному рівнях через великі втрати на фронті в Україні та у випадку, якщо ЗСУ зможуть ефективно їм протистояти.
20.04 — 287