Контракти.ua

630  —  15.02.22
ОБСЄ запропонувала Росії новий діалог щодо безпеки
ОБСЄ запропонувала Росії новий діалог щодо безпеки

Міністр закордонних справ Польщі і голова ОБСЄ Збігнєв Рау, який перебуває з візитом у Москві, запропонував Росії розпочати новий діалог щодо безпеки в Європі.

Про це він сказав на прес-конференції у Москві, повідомляє у вівторок, 15 лютого, Європейська правда.

Він зазначив, що ситуація навколо України дуже напружена і загрожує ще серйознішою ескалацією.

"Польське головування в ОБСЄ вживає всіх дій, щоб цьому запобігти і знизити напруженість. Ми запропонували ініціативу нового діалогу на тему європейської безпеки. Я представив Лаврову логіку цього проекту", - сказав Рау.

Міністр додав, що сподівається, що Росія "включиться до цього проекту і зробить свій істотний внесок".

"Діалог - це найкращий спосіб вирішення важких проблем. Я сподіваюся, що Росія поділяє цей погляд. Єдиним виходом із цієї кризи є дипломатія", - сказав міністр.

У свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав цю пропозицію "цікавою", але сказав, що довіра між країнами ОБСЄ зараз перебуває на рекордно низькому рівні.

"Але за відсутності результату на натовському та американському треку розмова у Відні буде заздалегідь безрезультатною", - сказав він, додавши, що всі це розуміють.

Статьи по теме
Група з 14 країн Європи оголосила попередження танкерам
Група з 14 країн Європи оголосила попередження танкерам "тіньового флоту" РФ

Група з 14 країн ЄС попередила танкери "тіньового флоту" РФ в Балтійському та Північному морях. Ті з них, які не відповідатимуть певним вимогам, будуть розглядатися, як судна без громадянства.
27.01 — 211

Росія може напасти на НАТО через 4–5 років: експерт назвав найбільшу загрозу
Росія може напасти на НАТО через 4–5 років: експерт назвав найбільшу загрозу

Навіть після війни проти України загроза з боку Росії нікуди не зникне.
14.12.25 — 333

ЄС узгодив дату повної відмови від російського газу
ЄС узгодив дату повної відмови від російського газу

Представники Європейської ради та Європарламенту досягли попередньої угоди про повне припинення імпорту російського природного газу до 2027 року.
03.12.25 — 224