Група археологів із Інституту археології Чехії під час розкопок в Єгипті виявила схованку з матеріалами для бальзамування часів 26-ї династії єгипетських фараонів (685–525 рр. до нашої ери).
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Egypt Today.
Матеріали були виявлені у західній частині кладовища в населеному пункті Абусір, що південніше Каїра, та на північ від некрополя стародавнього Мемфіса.
За словами генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, тайник був знайдений у величезному колодязі розміром 5,3 х 5,3 метра і глибиною у понад 14 метрів.
Сама ж схованка містить унікальні матеріали для бальзамування, які складаються зі 370 великих гончарних посудин, розділених на 14 груп, кожна з яких містить від 7 до 52 горщиків.
Вазірі також додав, що ці горщики містять залишки матеріалів, які були використані під час процесу муміфікації.
Він зазначив, що у верхній групі були знайдені чотири порожні вапнякові горщики, вигравірувані ієрогліфічними текстами з іменем їхнього власника, якого звали Вахібре.
26-а династія Єгипту (Саїська династія) — існувала в період бл. 685–525 рр. до н. е. Остання з місцевих династій, які керували Єгиптом до перського завоювання Єгипту в 525 до н. е. З цієї династії починається Пізній період Стародавнього Єгипту.
Як повідомляв Укрінформ, італійські археологи знайшли під час розкопок у Велії, що на півдні від Неаполя, шоломи й зброю часів морської битви при Алалії у 535 році до нашої ери.