Контракти.ua

539  —  11.02.22
Війна з Росією вже обійшлась Україні в $280 млрд
Війна з Росією вже обійшлась Україні в $280 млрд

Військовий конфлікт із Росією коштував Україні $280 у вигляді втраченого ВВП у період з 2014 до 2020 року.

Про це йдеться у звіті Лондонського Центру економіки та бізнесових досліджень СEBR.

Україна втрачає щороку 19,9% ВВП, у порівнянні з довоєнним періодом.

За даними СEBR, наслідки російсько-української війни на Донбасі оцінюються в $102 млрд, до $14,6 млрд на рік. Через одну лише окупацію Криму 2014 року Україна втрачає щороку $8,3 млрд.

Крім того, у звіті підкреслюється, що конфлікт, який триває, знизив довіру інвесторів через економічну нестабільність у країні, що зі свого боку призвело до втрати $72 млрд інвестицій, або до $10,3 млрд на рік, а зниження українського експорту, що триває, призвело до загальних втрат до $162 млрд у період з 2014 до 2020 року.

"Сукупні капітальні втрати в Криму та Донбасі від втрати або пошкодження активів України оцінюються у $117 млрд", – йдеться у звіті СEBR.

Також через війну постраждала і фінансова сфера України — у період з 2014 по 2020 рік втрати податкових надходжень становили до $48,5 млрд. Враховуючи додаткові військові витрати за зазначений період, які становили $14,9 млрд, Україна, у разі відсутності конфлікту, могла б витратити на невійськові цілі на $63,3 млрд більше.

Крім того, фахівці СEBR вважають, що динаміка фінансово-економічних втрат України зберігається і після 2020 року, а можливо, за останній період ескалації конфлікту навіть збільшилася.

"Поєднання значної втрати активів, зниження податкових надходжень та суттєвий підрив довіри до економіки України, все це завдало серйозних економічних збитків, які безпосередньо впливають на життя українців. З тих пір втрати України тільки зростають", – зазначив заступник голови та засновник СEBR Дуглас МакУільямс.

Він також вважає, що втрати України продовжуватимуть зростати.

Статьи по теме
Стало відомо, чому росіяни тепер менше запускають дрони-камікадзе
Стало відомо, чому росіяни тепер менше запускають дрони-камікадзе "Ланцет"

Аеророзвідка вздовж лінії бойового зіткнення для ворога ускладнилася.
15.11 — 901

Україна передала Туреччині списки важкохворих кримських політв’язнів у РФ, - Лубінець
Україна передала Туреччині списки важкохворих кримських політв’язнів у РФ, - Лубінець

Україна передала Туреччині списки важкохворих кримських політв’язнів, яких незаконно утримує Росія. Йдеться про понад 40 ув'язнених.
08.11 — 236

Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW

Попри незначне зростання швидкості просування російських військ останніми тижнями, цей темп залишається повільним і має характер позиційної війни, а не динамічних маневрових операцій. На думку експертів, така ситуація підкреслює застійність російського наступу після понад двох із половиною років війни.
30.10 — 252