Контракти.ua

659  —  10.02
Китай цьогоріч планує добудувати орбітальну станцію і запустити гібридну ракету
Китай цьогоріч планує добудувати орбітальну станцію і запустити гібридну ракету

Влада Китаю цьогоріч здійснить у космос шість польотів з екіпажем для завершення будівництва власної космічної орбітальної станції "Тяньгун-3".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Xinhua.

За словами заступника директора Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (CASC) Ма Тао, у 2022 році також запланований перший політ ракети-носія Long March-6A з гібридним ракетним двигуном, що використовує компоненти палива в різних агрегатних станах — рідкому і твердому.

Зазначається, що Китай здійснив 55 космічних місій у 2021 році, і посідає перше місце в світі за цим показником, а загальна маса запущених космічних кораблів досягла 191,19 тонн. Торік CASC вивела в космос 103 апаратів за 48 запусків. Сполучені Штати здійснили 51 космічний запуск минулого року, загальна маса запущених космічних кораблів досягла 403,34 тонн.

Як повідомляв Укрінформ, перша китайська пілотована орбітальна станція "Тяньгун-1" була запущена у вересні 2011 року, а станція "Тяньгун-2" - у вересні 2016-го. За кілька місяців до цього зв'язок з "Тяньгун-1" було втрачено, в квітні 2018 року станція увійшла в атмосферу Землі, її компоненти в основному згоріли над Тихим океаном. Друга китайська пілотована станція завершила роботу в липні 2019-го і була зведена з орбіти.

У рамках своєї космічної програми Китай уже приземлив марсохід на Червоній планеті та відправив зонди на Місяць.

Статьи по теме
Китайський марсіанський зонд відправив на Землю «новорічне» селфі
Китайський марсіанський зонд відправив на Землю «новорічне» селфі

Китайський марсіанський зонд "Тяньвень-1" привітав китайський народ зі святом Весни (Чуньцзе) – традиційного китайського Нового року за місячним календарем – за допомогою відеоматеріалів, знятих селфі-відеокамерою орбітального апарату над Червоною планетою.
02.02 — 867

Китай готує до запуску ракету-носій нового покоління
Китай готує до запуску ракету-носій нового покоління

Влада Китаю планує запустити ракету-носій нового покоління "Чанчжен-8 Y2" (Long March-8 Y2) у період з кінця лютого до початку березня з космодрому Веньчан південнокитайської острівної провінції Хайнань.
22.01 — 1320

Китай строит
Китай строит "искусственную Луну" для имитации лунных условий на Земле

Гравитацию Луны симулируют в земных условиях.
17.01 — 1328