Контракти.ua

663  —  03.02.22
Українці увійшли до найнещасніших націй – опитування
Українці увійшли до найнещасніших націй – опитування

Міжнародне опитування соціологічної служби Gallup показало, що українці стали однією з десяти найнещасніших націй серед 44 країн, де проводилось дослідження. В Індексі щастя українці посіли 38 місце з 44.

Про це свідчать результати міжнародного опитування Gallup, яке в Україні провели фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), повідомляє ZN.ua.

"Попри те, що абсолютна більшість населення (51%) задоволена власним життям, в Індексі щастя Україна (+20%) посідає 38 місце з 44-х. Таким чином українці входять до десяти найнещасливіших націй світу", - йдеться у повідомленні Демініціатив.

Зазначимо, що в кінці 2020 роки кількість щасливих людей в Україні (49%) було більше числа нещасних (35%).

Загалом 57 відсотків населення Землі задоволені власним життям, 13 - не задоволені, 28 - не відчувають ані задоволення, ані незадоволення щодо власного становища.

Найщасливішими себе відчувають люди у Колумбії, Казахстану, Албанії, Еквадору та Малайзії. Як і у попередніх подібних дослідженнях, населення Латинської Америки, Африки та Східної Азії почувається найщасливішим з усіх країн світу, тоді як жителі Європи, Близького Сходу та Росії почувають себе більш нещасними.

У 2021 році до списку лідерів нещасних увійшли жителі Гани, Афганістану, Гонконгу, Іраку та Росії.

Опитування через інтерв’ю face-to-face, телефоном (CATI) та в онлайні провела міжнародна асоціація Gallup з жовтня по грудень 2021 року серед 41560 респондентів із 44 країн світу. Теоретична похибка опитування становить 3-5 відсотків.

В Україні дослідження проводили "Демініціативи" спільно з КМІС з 2 по 11 грудня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Вибіркова сукупність складає 2003 респонденти і є репрезентативною для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

Статьи по теме
Кількість курців в Україні зменшується: опитування КМІС
Кількість курців в Україні зменшується: опитування КМІС

У вересні-жовтні 2024 року 27% респондентів заявили, що вживають тютюнові або нікотинові вироби (щодня або не щодня). Це менше в порівнянні з груднем 2023 року (30%), але різниця дуже близька до статистичної похибки.
23.11 — 224

До 50% українців вважають рівень інклюзивності у їх містах низьким: опитування
До 50% українців вважають рівень інклюзивності у їх містах низьким: опитування

Рівень доступу у містах до публічних послуг людей з інвалідністю вважають високим максимум 3% українців. Натомість переважна більшість громадян вказує на катастрофічну недоступність. Найгірші показники має у цьому плані Запоріжжя, більш обнадійливі у Чернігова і Вінниці. Майже половина мешканців таких міст як Київ, Львів і Дніпро вказують на низький і жахливо низький рівень інклюзивності у їх містах.
01.11 — 287

Населення України скоротилося на 10 мільйонів після вторгнення Росії, - ООН
Населення України скоротилося на 10 мільйонів після вторгнення Росії, - ООН

Населення України скоротилося на 10 млн осіб, або приблизно на чверть, з початку повномасштабного вторгнення Росії через відтік біженців, падіння народжуваності та загибель людей на війні.
24.10 — 252

Світло серед мряки  сегодня, 14:45