Контракти.ua

1232  —  28.01.22
Парламент Казахстану скасував довічне головування Назарбаєва в Радбезі
Парламент Казахстану скасував довічне головування Назарбаєва в Радбезі

Верхня палата парламенту Казахстану (сенат) прийняла законодавчі поправки, які скасовують довічне головування колишнього президента країни Нурсултана Назарбаєва в Раді безпеки і в Асамблеї народу Казахстану. У четвер, 27 січня, сенатори затвердили законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Радіо Азаттик".

"Верхня палата парламенту Казахстану (сенат) концептуально схвалила поправки до деяких конституційних законів, які позбавляють колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва права довічно очолювати раду безпеки і Асамблею народу Казахстану. При цьому депутати внесли в законопроект поправку, яка передбачає скасування узгодження з Назарбаєвим ініціатив за основними напрямками зовнішньої і внутрішньої політики. Така норма зараз міститься в законі про першого президента - лідера нації", - пише видання.

У висновку щодо законопроекту наголошується, що він передбачає передачу повноважень Голови Ради безпеки і глави АНК президенту Казахстану і виключає в законах "Про Асамблею народу Казахстану" і "Про Раду безпеки Республіки Казахстан" довічне право Назарбаєва очолювати ці органи.

Нижня палата казахстанського парламенту - Мажиліс схвалила цей законопроект 19 січня.

На пленарному засіданні 27 січня сенатори також запропонували скасувати необхідність погоджувати з Назарбаєвим державні ініціативи і повернули в Мажиліс з поправками законопроект, що стосується повноважень екс-президента. "У Законі "Про першого президента" вони запропонували виключити норму про узгодження з єлбаси ініціатив з основних напрямків зовнішньої і внутрішньої політики, повідомила сенатор Бряззат Сулеймен.

При цьому збережена норма про можливість виступу Назарбаєва перед парламентом, участі в засіданнях уряду при обговоренні важливих питань і входження до складу Конституційної ради Казахстану.

Нагадаємо, Назарбаєв пішов у відставку з поста президента в 2019 році, але зберіг за собою посаду голови Ради безпеки країни. 5 січня, після почалися в країні протестів, чинний президент Токаєв оголосив, що сам займе посаду керівника Радбезу.

Статьи по теме
Росія просить у Казахстану бензин на випадок дефіциту, - Reuters
Росія просить у Казахстану бензин на випадок дефіциту, - Reuters

Росія попросила Казахстан бути готовим поставити їй 100 тисяч тонн бензину в разі дефіциту, який посилюється атаками українських безпілотників і перебоями в роботі.
09.04 — 207

Суд у Казахстані ліквідував фонд допомоги жертвам російської агресії в Україні
Суд у Казахстані ліквідував фонд допомоги жертвам російської агресії в Україні

У Казахстані в Атирау рішенням спеціалізованого міжрайонного економічного суду було ліквідовано реєстрацію благодійного фонду "Слава Україні". Він займався гуманітарною допомогою жертвам російської військової агресії.
08.12.23 — 573

До Казахстану їздив двійник Путіна: аналітикиня вказала на цікаву деталь із відео
До Казахстану їздив двійник Путіна: аналітикиня вказала на цікаву деталь із відео

Відчуття "а цар-то не справжній" вже глибше проникає в російське суспільство, вважає аналітикиня.
13.11.23 — 3568