Контракти.ua

389  —  27.01
З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом
З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом

З 1 квітня в Україні продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами на фоні пандемії коронавірусу в Україні зафіксовано зростання продажу антибактеріальних препаратів в аптеках та збільшення відсотку їх використанні в лікарнях.

«Одним із пріоритетів у 2022 році є боротьба із стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій, що передаються мікробним шляхом. Так, з квітня антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть лише за наявності у пацієнта електронного рецепту», - повідомив міністр.

За словами Ляшка це має вирішити проблему нецільового використання антимікробних препаратів, адже за даними Центру громадського здоров’я майже 64% людей помилково вважають, що антибіотиками можна лікувати інфекційні захворювання, зокрема і коронавірус. Як наслідок у бактерій може з’явитися здатність протистояти цим препаратам.

«Як наслідок маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій. Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями, і зовсім не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами», — пояснив він.

Міністр наголосив, що призначати антибіотики зможе лише лікар. Він же і буде видавати електронний рецепт з вказаною діючою речовиною, спосіб застосування та дозування. Лише з таким рецептом пацієнт зможе придбати антибіотики в аптеці.

Статьи по теме
З листопада наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом
З листопада наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом

Із листопада 2022 року наркотичні (психотропні) лікарські засоби в аптеках почнуть відпускати за електронним рецептом.
26.08 — 318

Як купувати антибіотики за електронним рецептом
Як купувати антибіотики за електронним рецептом

Вже з 1 серпня купити антибіотики в Україні можна буде лише за електронним рецептом. Отримати його можна як в державних, так і в приватних лікарнях.
30.07 — 367

Лікарні не були готові до війни
Лікарні не були готові до війни

Національна служба здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я і вся українська система охорони здоров’я в цілому до війни готові не були.
30.06 — 432