Контракты.ua

318  —  24.01
В Україні відзначається День зовнішньої розвідки
В Україні відзначається День зовнішньої розвідки

Сьогодні в Україні відзначається День зовнішньої розвідки

Як повідомляє Укрінформ, свято встановлено згідно з указом Президента 22 листопада 2018 року.

«Ураховуючи значний внесок співробітників розвідувальних органів України у справу забезпечення захисту національних інтересів України від зовнішніх загроз, а також життя, здоров’я її громадян та об’єктів державної власності за межами України, зміцнення обороноздатності держави, з метою відродження національної розвідувальної ідентичності та започаткування сучасних традицій вшанування звитяг зовнішньої розвідки України», - йдеться в тексті указу.

Дата обрана не випадково: саме 24 січня 1919 року в Українській Народній Республіці було створено перший підрозділ загальнодержавної розвідки. Відтоді у складі Політичного департаменту Директорії УНР почав працювати відділ закордонної інформації з метою проведення розвідувальної роботи щодо активно діючих проти УНР ворогів, а також стосовно країн – потенційних супротивників.

Разом з тим, сьогодні в світі відзначають Міжнародний день освіти, який було встановлено 3 грудня 2018 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

На той час Брюсселі проходила Глобальна конференція з питань освіти і прийняття резолюції, ініційованої Нігерією і підтриманої 58 державами-членами, продемонструвало політичну волю, спрямовану на підтримку інклюзивної, доступної та якісної освіти для всіх. Як зазначають в ООН, цього року Міжнародний день освіти проводиться в період пандемії COVID-19, яка привела до безпрецедентних за своїми масштабами перебоїв в навчальному процесі у всьому світі. Закриття шкіл, університетів та інших навчальних закладів, а також перерви в наданні програм поширення грамотності і навчання впродовж життя позначились на житті 1,6 млрд учнів в більш ніж 190 країнах. Зараз настав час активізувати співробітництво та міжнародну солідарність, з тим щоб освіта та навчання впродовж усього життя зайняли центральне місце в процесі відновлення і перетворення в більш інклюзивні, безпечні і стійкі суспільства.

Статьи по теме
У США вважають, що Україна може
У США вважають, що Україна може "обійти" ПДЧ на шляху до НАТО, як Фінляндія та Швеція

Тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін вважає, що Україна має шанс стати членом НАТО без етапу Плану дій щодо членства – як Фінляндія та Швеція, тому що це не обов'язкова частина процедури вступу.
вчера, 17:38 — 295

Українська ППО знищила на підльоті до Одеси ворожу крилату ракету
Українська ППО знищила на підльоті до Одеси ворожу крилату ракету

Підрозділ протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ знищив опівдні 16 травня на підльоті до Одеси крилату ракету типу «Х», випущену російським літаком.
вчера, 16:56 — 244

ЗСУ знищили вже близько 27,7 тисячі військових рф та майже 3000 бронемашин
ЗСУ знищили вже близько 27,7 тисячі військових рф та майже 3000 бронемашин

Збройні сили України з 24 лютого по 16 травня ліквідували близько 27 тисяч 700 (+300) російських військових.
вчера, 12:16 — 228