Контракты.ua

1302  —  22.01
Китай готує до запуску ракету-носій нового покоління
Китай готує до запуску ракету-носій нового покоління

Влада Китаю планує запустити ракету-носій нового покоління "Чанчжен-8 Y2" (Long March-8 Y2) у період з кінця лютого до початку березня з космодрому Веньчан південнокитайської острівної провінції Хайнань.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Сіньхуа.

Ракету було доставлено на космодром 21 січня після 7 днів транспортування морем. Тут вона пройде остаточне складання та випробування на стартовому майданчику. Запланована місія "Чанчжен-8" стане першим запуском китайської ракети-носія нового покоління у 2022 році.

Двоступінчаста ракета-носій "Чанчжен-8" середнього класу завдовжки 50,3 метра із злітною масою близько 356 тонн працює на екологічно чистому рідкому паливі. Вона здатна доставити 5 тонн корисного навантаження на геліосинхронну орбіту заввишки 700 км.

Зазначається, що призначена для запусків як з наземних, так і з морських платформ, ця ракета-носій нового покоління здійснила свій перший політ 22 грудня 2020 року, стартувавши зі злітного майданчика космодрому Веньчан.

Її створення заповнило прогалини у можливостях країни із запуску на геліосинхронну орбіту, і навіть може задовольнити потреби майбутніх місій у частіших запусках літальних апаратів на низьку та середню орбіти.

Як повідомляв Укрінформ, Китай 17 січня запустив новий супутник із космодрому Тайюань, розташованого у північній провінції Шаньсі.

Статьи по теме
Perseverance прямує до стародавньої дельти річки на Марсі
Perseverance прямує до стародавньої дельти річки на Марсі

Марсохід Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) Perseverance в рамках своєї місії з дослідження Червоної планети зробив нову світлину Марсу.
24.02 — 2350

SpaceX планує вперше в історії вивести туриста у відкритий космос
SpaceX планує вперше в історії вивести туриста у відкритий космос

SpaceX планує три нові місії із приватним екіпажем, під час яких уперше в історії у відкритий космос виведуть туриста.
17.02 — 776

Космічний телескоп IXPE надіслав свій перший знімок
Космічний телескоп IXPE надіслав свій перший знімок

Космічний телескоп IXPE, який є спільною розробкою NASA й Італійського космічного агентства, надіслав свій перший знімок, зроблений у космосі.
16.02 — 1867