Контракты.ua

643  —  21.01
Депозити після рішення НБУ зростатимуть – аналітик
Депозити після рішення НБУ зростатимуть – аналітик

Національний банк України прийняв рішення підвищити облікову ставку з 21 січня з 9% до 10%. Облікова ставка НБУ - це орієнтир вартості грошей, який, серед іншого, впливає і на банківські ставки.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Як наголошується в матеріалі, по суті, облікова ставка, це ціна, за якою Нацбанк кредитує інші банки, впливаючи через цей інструмент на ціни. Якщо ставка висока, то і кредити дорогі, а тому населення і бізнес воліють їх не брати, а накопичувати.

Чи буде прямий вплив облікової ставки на ставки банків за кредитами і депозитами - питання неоднозначне. У НБУ запевняють, що цей інструмент працює, що видно за підсумками минулого року, коли ставки також підвищувалися.

Фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків вказує, що ставки за депозитами дещо зросли в останньому кварталі 2021 року і продовжать рости в цьому році. Але проти цього грає серйозний фактор - дуже висока ліквідність банківської системи. "Люди продовжують тримати гроші в банках навіть при поточних відсотках", - говорить він.

Статьи по теме
Ставки впали: під який відсоток можна розмістити депозит у банку
Ставки впали: під який відсоток можна розмістити депозит у банку

У квітні 2022 року середні процентні ставки банків за новими депозитами в гривні для населення склали 6,0% річних. У порівнянні з березнем ставки впали на 0,8 п. п.
вчера, 18:17 — 854

Кредити під час війни: як каратимуть боржників
Кредити під час війни: як каратимуть боржників

Після закінчення війни людей, які прострочили виплати за кредитами, чекає покарання. Фінансові установи не зможуть просто прощати борги, бо повинні виплачувати іншим клієнтам депозити.
10.05 — 776

В НБУ розповіли, що буде з Альфа-Банком
В НБУ розповіли, що буде з Альфа-Банком

Український Альфа-Банк шукає довірену особу, якій передадуть права за акціями Михайла Фрідмана та Пьотра Авена, котрі наразі втратили контроль за пакетами через санкції. НБУ позбавив цих співвласників прав голосу.
22.03 — 708