Контракты.ua

295  —  21.01
Білоруських урядовців звинуватили в піратстві через інцидент з Ryanair
Білоруських урядовців звинуватили в піратстві через інцидент з Ryanair

США висунули звинувачення чотирьом білоруським урядовцям в авіаційному піратстві у зв’язку з примусовою посадкою літака Ryanair, аби заарештувати опозиційного журналіста Романа Протасевича.

Про це повідомляють Мін’юст США, AP, Reuters.

Обвинуваченими в судових матеріалах є Леонід Миколайович Чуро та Олег Казючиць, гендиректор та заступник гендиректора державного управління аеронавігації Білорусі відповідно; та агенти держбезпеки Білорусі Андрій Анатолійович Лну та Фну Лну.

Помічник директора Майкл Дж. Дрісколл з нью-йоркського відділення ФБР сказав, що обвинувачені розробили ретельно продуману схему, щоб сфальшувати повідомлення про бомбу, внаслідок чого літак здійснив аварійну посадку для арешту журналіста-дисидента. Зазначається, що  ФБР виявило детальну операцію, під час якої пасажири з багатьох країн, у тому числі зі США, зазнали реальної терористичної загрози. За словами Майкла Дж. Дрісколла, "те, що сталося, є не тільки безрозсудним порушенням законодавства США, а й вкрай небезпечне для всіх, хто літає літаком".

Американський прокурор Деміан Вільямс сказав, що з самого початку польотів із двигунами країни по всьому світу співпрацювали, щоб забезпечити безпеку пасажирських літаків, тоді як обвинувачені порушили ці стандарти, "спрямувавши літак у бік неправомірної мети придушення інакомислення та свободи слова".

"Чуро, Казючиць, Андрій Анатолійович Лну і Фну Лну, всі громадяни Білорусі, звинувачуються у змові з метою скоєння авіаційного піратства, що передбачає мінімальне покарання у 20 років і максимальне покарання - довічно", – заявив сенатор.

Зазначається, що обвинувачені наразі залишаються на волі.

В Агенції ООН із цивільної авіації (ICAO) раніше заявили, що загроза вибуху, яку білоруська влада використала для виправдання посадки Ryanair, була "свідомо неправдивою", оскільки ані бомби, ані доказів її існування не було знайдено під час огляду перед вильотом з Афін та після обшуків літака в Білорусі та Литві.

Статьи по теме
Росія планувала військове вторгнення в Білорусь – розвідка
Росія планувала військове вторгнення в Білорусь – розвідка

Українські військові отримали документи, які свідчать, що Росія планувала військове вторгнення в Білорусь. План розробили після фальсифікації президентських виборів.
19.04 — 299

Лукашенко заявив, що готовий піти на спочинок
Лукашенко заявив, що готовий піти на спочинок

Олександр Лукашенко заявив, що пропоновані зміни Конституції не робляться під нього, а сам він готовий піти на спочинок. Він також зазначив, що що двовладдя в Білорусії з новим законом не буде.
28.01 — 403

Білорусь попередили про наслідки допомоги російськім окупантам
Білорусь попередили про наслідки допомоги російськім окупантам

Сполучені Штати попередили режим Лукашенка, що в разі, якщо він дозволить використати територію Білорусі для масштабного наступу російських військ на Україну, його чекає жорстка реакція з боку Заходу.
26.01 — 256