Контракты.ua

577  —  20.01
Нафтогаз переведе ТЕЦ на біопаливо
Нафтогаз переведе ТЕЦ на біопаливо

Компанія Нафтогаз Тепло планує закуповувати біосировину для скорочення споживання газу.

Про це повідомив голова компанії Віталій Михаїл, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, для виробництва тепла використовуватимуть тирсу, солому або спеціально перероблене сміття.

Він додав, що обговорюється можливість об'єднання зусиль з іншою "дочкою" НАК – ДК Нафтогаз України, яка забезпечує газ населенням.

Михаїл оцінює обсяг залучення фінансування для модернізації ТЕЦ, приблизно, $900 млн і основним співінвестором буде НАК.

Він уточнив, що загальна встановлена потужність ТЕЦ - 652 МВт, але фактично використовуються лише 110 МВт, тому "потужності надлишкові, обладнання старе".

Також чиновник розповів, що кожна станція має майданчики для розміщення сонячних і вітряних електростанцій та можливості їх підключення після повної модернізації.

Він додав, що в один момент компанія не зможе відмовитися від споживання метану, оскільки резервні та балансувальні потужності планують використати газопоршневі двигуни.

"Якщо говорити про Green Deal, "зелений перехід", то вже зараз знаємо, що ці двигуни можуть працювати на водні. Тому остаточна точка нашого плану - виробництво на наших потужностях "зеленого" водню і використання його як пального для цих двигунів", - наголосив Михаїл.

Вже визначено пілотні ТЕЦ для модернізації, резюмував він.

Статьи по теме
Середня ціна на автогаз зросла на гривню за день
Середня ціна на автогаз зросла на гривню за день

Середня ціна на скраплений газ з 18 по 19 травня у мережах АЗС зросла на 90 копійок за літр – до 37,58 гривні за літр.
19.05 — 1084

Мережі АЗС різко підняли ціни на бензин: чи можна буде вільно купити паливо
Мережі АЗС різко підняли ціни на бензин: чи можна буде вільно купити паливо

Мережі АЗС сьогодні різко підняли ціни на бензин і дизельне паливо після публікації постанови Кабміну про скасування державного регулювання. Однак поки не ясно, чи з'явитися паливо у вільному продажу за "рекомендованою" урядом ціною 52 гривні за бензин і 58 гривень за дизпаливо.
19.05 — 6125

Дефіцит бензину на АЗС: як вирішити проблему і скільки коштує паливо в Європі
Дефіцит бензину на АЗС: як вирішити проблему і скільки коштує паливо в Європі

В Україні гострий дефіцит палива на заправках. Водії заправляють по 10-15 літрів, використовують талони, додатки, стоять у величезних чергах по 5-8 годин. Причин тому відразу кілька: зруйнована інфраструктура, авіаудари по сховищах, високі потреби та багато іншого.
17.05 — 5912