Контракты.ua

442  —  20.01
Байден пообіцяв «катастрофу» для Росії, якщо вона вторгнеться в Україну
Байден пообіцяв «катастрофу» для Росії, якщо вона вторгнеться в Україну

Президент США Джо Байден заявив, що в залежності від подальших дій Кремля в ситуації навколо України визначатимуться наслідки для Росії, і в разі повномасштабного вторгнення РФ очікує «катастрофа».

Про це він заявив у середу, під час пресконференції за підсумками року свого перебування на чолі США, повідомляє Укрінформ.

«Росія буде притягнута до відповідальності, якщо вона вторгнеться (в Україну – ред.), і це залежить від того, що вона зробить», - зауважив Байден.

Він зазначив, що «невелике вторгнення» з боку Росії спричинить меншу реакцію. Однак, за його словами, якщо РФ вдасться до наступу, який вона може реалізувати з поточною кількістю сил вздовж українського кордону, «це буде катастрофою для Росії». Зокрема, російські банки, не зможуть здійснювати операції з доларами. Крім того, Байден дав зрозуміти, що США не виключають введення обмежень проти енергетичного сектору РФ.

«Всі кажуть про те, що Росія контролює постачання енергоносіїв, які споживає Європа. І що? Те, що вони (росіяни – ред.) заробляють, становить близько 45% від їхньої економіки. Тож, я не думаю, що тут йдеться про вулицю з одностороннім рухом», - наголосив Байден.

Крім того, глава Білого дому зауважив, що США, а також союзники й партнери «готові виставити серйозну ціну та (створити – ред.) значні наслідки для РФ та російської економіки». Паралельно, у відповідь на агресію РФ будуть посилені союзники по НАТО на східному фланзі, а також збільшена оборонна підтримка України.

«Я вже відправив українцям сучасну техніку, оборонне обладнання на суму понад $600 мільйонів», - зазначив Байден. Він зауважив, що це суттєво підвищить вартість для Росії в плані фізичних втрат у разі вторгнення.

Отже, зазначив президент США, Росія має чіткий вибір: або деескалація й дипломатія, або ж конфронтація та наслідки.

Статьи по теме
Економіка Росії у кращому становищі, ніж Україна. Кулеба про зволікання ЄС з ембарго
Економіка Росії у кращому становищі, ніж Україна. Кулеба про зволікання ЄС з ембарго

Економіка України в умовах війни постраждала сильніше, ніж РФ, навіть попри санкції. Поліпшити ситуацію може лише повна відмова Європи від російських нафти та газу.
вчера, 18:06 — 268

У США вважають, що Україна може
У США вважають, що Україна може "обійти" ПДЧ на шляху до НАТО, як Фінляндія та Швеція

Тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін вважає, що Україна має шанс стати членом НАТО без етапу Плану дій щодо членства – як Фінляндія та Швеція, тому що це не обов'язкова частина процедури вступу.
вчера, 17:38 — 295

Ленд-ліз для України не призведе до шаленого боргу перед США, - Квін
Ленд-ліз для України не призведе до шаленого боргу перед США, - Квін

Поставки американських озброєнь по ленд-лізу для України не призведе до появи шаленого боргу перед США. Сам ленд-ліз просто прискорить поставки зброї.
вчера, 14:01 — 256