Контракты.ua

248  —  19.01
Кулеба озвучив очікування від США щодо переговорів з РФ
Кулеба озвучив очікування від США щодо переговорів з РФ

Україна очікує від США і Євросоюзу узгодження єдиного пакета санкцій проти Росії.

Про це заявив голова МЗС Дмитро Кулеба у середу, 19 січня, у Києві на прес-конференції з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

"Наше головне очікування від США, від наших європейських партнерів, щоб вони успішно домовилися про сильний пакет санкцій, які будуть застосовані щодо РФ. Ми розуміємо, що продовжуються переговори, і ми сьогодні обговорювали це з Ентоні. Він розповів мені про прогрес у цьому питанні. Але РФ повинна щодня отримувати дуже чіткі сигнали, що той непідйомний вантаж, про який говорять наші партнери, у вигляді санкцій реальний, а не тільки погрози, що щодня відбувається прогрес у переговорах між США та ЄС щодо зведення санкцій у єдиний пакет", - сказав Кулеба.

Він відзначив, що РФ має продовжити переговори із країнами задля дипломатичного вирішення конфлікту на сході України.

Кулеба повідомив, що обговорив із Блінкеном роботу нормандського формату і Тристоронньої контактної групи.

"Усі зусилля зараз спрямовані на те, щоб Росія рухалася шляхом дипломатичного врегулювання протиріч. Цей конфлікт має тільки одне вирішення – це вирішення дипломатичне. Якщо Росія справді, щиро, а не тільки в заявах своїх посадових осіб, бажає політичного врегулювання, вона повинна продовжити переговори зі США, з НАТО, із країнами-учасницями нормандського формату щодо вирішення цього конфлікту", - додав він.

Як зазначив Кулеба, "конфлікт буде вирішено тільки тоді, коли останній російський солдат залишить тимчасово окуповані окремі райони Донецької та Луганської областей, Автономну Республіку Крим і місто Севастополь".

У свою чергу, Блінкен повідомив, що 21 січня в Женеві матиме зустріч із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

"За останні кілька тижнів ми провели більше сотні дипломатичних консультацій, щоб ми всі виступали одним фронтом. Ми віддаємо перевагу дипломатичному вирішенню. Тому я їду в Берлін, щоб проконсультуватися з партнерами", - сказав він.

"Я зустрінуся з міністром закордонних справ Росії Лавровим у Женеві в п'ятницю. Мета зустрічі включатиме те, що я обговорив із Зеленським і Кулебою сьогодні. Потім ми також проведемо консультації з українськими партнерами й обговоримо наступні кроки", - додав Блінкен.

Також Держсекретар повідомив, що США виділять Україні додаткові $300 млн у 2022 році.

"Ми продовжуватимемо підтримку, яка включає оборонну допомогу і допомогу з безпеки. Така підтримка надається з боку обох партій США. Це було очевидно під час візиту делегації сенаторів учора, а також під час візиту делегації Палати представників у грудні. Це сигнал, який дав Конгрес США, що ми продовжуємо і продовжимо підтримувати Україну у 2022 році і виділимо додаткові $300 млн”, - сказав Блінкен.

Статьи по теме
росія тримає у Чорному морі п’ять десантних та два кораблі з крилатими ракетами
росія тримає у Чорному морі п’ять десантних та два кораблі з крилатими ракетами

У Чорному морі перебувають 7 ворожих надводних кораблів: 2 кораблі-носії крилатих ракет і 5 великих десантних кораблів.
вчера, 16:17 — 268

РФ втратила третину військ, місяць не зможе наступати – розвідка Британії
РФ втратила третину військ, місяць не зможе наступати – розвідка Британії

Наступ Росії на Донбасі втратив темп і не зможе відновитися щонайменше протягом місяця, а системні проблеми продовжують наростати.
вчера, 10:59 — 287

Росія має взяти на себе відповідальність за війну та збитки в Україні – Бербок
Росія має взяти на себе відповідальність за війну та збитки в Україні – Бербок

Росія несе відповідальність за війну з Україною та за збитки, завдані внаслідок цієї війни.
вчера, 10:12 — 359