Контракты.ua

907  —  17.01
Волкер оцінив ймовірність нового вторгнення Росії в Україну у 70%
Волкер оцінив ймовірність нового вторгнення Росії в Україну у 70%

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер оцінив ймовірність масштабного наступу Росії на Україну у 70 відсотків.

Про це він заявив в інтерв’ю Суспільному після невдалих переговорів дипломатів США і Російської Федерації.

"На жаль, мені здається – хоча я й сподіваюся, що помиляюся – шанси, що Росія розпочне нове вторгнення значно більші, аніж можливість, що вона таки не вторгнеться. Я б сказав процентне співвідношення 70% до 30% на користь нової ескалації. Це буде болісно для обох сторін, не думаю, що це буде надовго – Путіну не потрібна затяжна війна, але я впевнений, що він готовий до дій", – сказав ексспецпосланець Держдепу.

Одна річ, з якою він посперечався б, – це те, що рішучі дії РФ планує на найближчий час. Проте не варто чекати, доки Росія вдасться до нової масштабної ескалації щодо України. США та Європа мають діяти негайно.

"Провокативна поведінка, погрози, спроби залякування, вимагання – це те, що вже відбувається. Ми маємо впроваджувати санкції негайно, збільшувати безпекову підтримку України вже, розширювати присутність військових частин НАТО вже – щоби запобігти російському вторгненню, і водночас бути готовими відкликати санкції у разі, якщо Росія забере свої війська. Але враховуючи обставини, ми вимагаємо впровадження обмежувальних заходів нині", – зазначив Курт Волкер.

На його думку, є загроза, що Росія посилюватиме свої військові дії проти України. Але в України є чіткі засвідчення від США та Європи, що будуть значно суворіші санкції проти РФ, якщо це станеться. І водночас безпекова підтримка України лишатиметься в силі і зростатиме, як і присутність НАТО довкола України.

Волкер наголосив, що з боку західних партнерів є чітка підтримка українського суверенітету та територіальної цілісності.

"Україна має сильні позиції. Тож поки Росія не має потенціалу просто узяти й захопити її", – додав він.

Статьи по теме
В ОДКБ вирішили взаємодіяти з НАТО
В ОДКБ вирішили взаємодіяти з НАТО

Лідери країн-учасниць організації також заявили, що протидіятимуть "героїзації нацизму та поширенню неонацизму, а також расизму та ксенофобії".
17.05 — 7322

НАТО не бачить військових ризиків для Молдови, але провокації в регіоні можуть продовжитися
НАТО не бачить військових ризиків для Молдови, але провокації в регіоні можуть продовжитися

НАТО не бачить військових ризиків для Молдови. Однак у регіоні зберігається загроза нових провокацій, але вже під чужим прапором.
30.04 — 597

Капітуляція уряду і
Капітуляція уряду і "нова конституція": США про цілі Росії у війні з Україною

Постійний представник США при ОБСЄ посол Майкл Карпентер заявив, що мета війни Росії проти України - це капітуляція уряду країни і розробка "нової Конституції". Дипломат додав, що на окупованих територіях загарбники планують створити нові структури управління.
28.04 — 1060