Контракти.ua

673  —  16.01.22
Всі докази вказують на те, що за кібератакою на українські урядові сайти стоїть Росія, – Мінцифри
Всі докази вказують на те, що за кібератакою на українські урядові сайти стоїть Росія, – Мінцифри

Станом на неділю, 16 січня всі докази вказують на те, що за кібератакою на українські урядові сайти стоїть Росія.

Про це йдеться у повідомленні Мінцифри.

Держспецзв'язку разом із СБУ та Кіберполіцією продовжує розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, зазначили у міністерстві.

“Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах. Найчастіше кібервійська Росії працюють проти США та України, намагаючись за допомогою технологій похитнути політичну ситуацію. Остання кібератака – один із проявів гібридної війни Росії проти України, яка триває з 2014 року”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що її ціль – не тільки залякати суспільство, а дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. “Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про «злив» персональних даних українців”, – пише пресслужба.

“Зазначимо, що Дія не зберігає персональні дані українців. Усі вони розміщені у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки «мостом» між інформацією з держреєстрів та користувачем. Наприклад, уся медична інформація, зокрема дані для генерування СOVID-сертифікатів, розміщена в Електронній системі охорони здоров'я. Дані про РНОКПП зберігаються в реєстрі Державної податкової служби. А демографічні дані — у Єдиному державному демографічному реєстрі. І так далі”, – пояснило Мінцифри.

Українці закликали не піддаватися паніці, адже усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах.

“А оголошення про можливість купити нібито персональні дані є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року. Поле бою за безпеку та саме існування нашої держави лежить у декількох площинах – військовій, дипломатичній, історичній, а тепер ще й у цифровій. Тому українські кіберспеціалісти мають об'єднатися, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати противника”, – підсумувало міністерство.

Статьи по теме
Axios: у “напружених” переговорах між США та Україною домінувало питання повоєнних кордонів
Axios: у “напружених” переговорах між США та Україною домінувало питання повоєнних кордонів

Переговори між США та Україною були зосереджені на тому, де, згідно з мирною угодою, буде проведено де-факто кордон з Росією.
01.12 — 219

Київ отримав лише
Київ отримав лише "сигнали". США та РФ обговорили завершення війни без України, - Reuters

Україна останнім часом отримала від Сполучених Штатів ряд "сигналів" стосовно пропозицій по угоді про завершення війни, але участі у обговорення деталей мирного плану не брала.
19.11 — 168

Україна наполягає на політичному рішенні ЄС щодо активів РФ у грудні, - Reuters
Україна наполягає на політичному рішенні ЄС щодо активів РФ у грудні, - Reuters

Україна спонукає європейських союзників прийняти політичне рішення про виплату "репараційного кредиту" в розмірі 163 млрд доларів, який базується на заморожених активах Росії, наступного місяця.
19.11 — 219