Контракти.ua

1042  —  16.01.22
США підготували 18 сценаріїв на випадок вторгнення військ РФ в Україну - Нуланд
США підготували 18 сценаріїв на випадок вторгнення військ РФ в Україну - Нуланд

Сполучені Штати підготували різні сценарії на випадок можливого російського військового вторгнення в Україну.

Про це заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, передає Укрінформ із посиланням на Daily News.

"Адміністрація президента США Джо Байдена підготувала 18 різних сценаріїв на випадок можливого російського вторгнення до України", - наголосила Нуланд й уточнила: "Я не збираюся заздалегідь розповідати вам про ці 18 різних сценаріїв".

За її словами, у разі вторгнення відповідь буде дуже швидкою.

"Скажу лише, що ми з союзниками готові дуже швидко дати відповідь, якщо РФ піде на якийсь агресивний крок", – сказала Нуланд.

Нуланд підкреслила, що санкції проти Москви з боку США та європейських країн можуть відрізнятися. "Іноді нам важче щось зробити, ніж Європі, а іноді навпаки", - сказала вона.

Водночас заступниця держсекретаря США наголосила, що Вашингтон наразі веде перемовини з європейськими союзниками щодо можливої відповіді на дії Москви, що враховувала б інтереси "громадян Західних країн".

Як повідомляв Укрінформ, Москва висунула вимогу Північноатлантичному альянсу, зокрема, щодо позбавлення України та Грузії перспектив членства в НАТО, офіційно оголошених у 2008 році, під час Бухарестського саміту. Натомість після проведення останніх переговорів з росіянами цього тижня генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не відмовлятиметься від своєї політики відкритих дверей для інших держав.

Цього тижня в Європі відбулися численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що виникла внаслідок концентрації російських військ поблизу кордонів України та на її тимчасово окупованих територіях. Однак переговори західних країн з РФ завершилися очікувано без зрушень.

Статьи по теме
Мирний план скоротили до 20 пунктів, США шукають компроміс щодо територій, - Зеленський
Мирний план скоротили до 20 пунктів, США шукають компроміс щодо територій, - Зеленський

Мирний план США скоротили до 20 пунктів, при цьому, за словами президента України Володимира Зеленського, компроміси можливі, але щодо територій їх немає.
вчера, 13:36 — 159

Зеленський відповів, чи довіряє Трампу і США вести мирні переговори
Зеленський відповів, чи довіряє Трампу і США вести мирні переговори

Зеленський заявив, що хоча президент США «точно хоче закінчити війну», його бачення відрізняється від українського.
вчера, 13:27 — 207

Зеленський чекає на
Зеленський чекає на "повну інформацію" від США про зустрічі у Москві — переговори тривають

Українські представники продовжать переговори у США щодо завершення війни з РФ.
05.12 — 181