Контракты.ua

303  —  13.01
В ОБСЄ заявили про найвищу загрозу війни за 30 років
В ОБСЄ заявили про найвищу загрозу війни за 30 років

У Європі наразі найвища загроза війни за останні 30 років.

Про це заявив чинний голова ОБСЄ та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау у четвер, 13 січня.

"Держави-учасники сьогодні особливим чином зіштовхуються із загрозливою сумішшю викликів миру та безпеці. Затяжні конфлікти, військова конфронтація, радикалізація, тероризм разом із ерозією режиму контролю за озброєннями, наслідки пандемії COVID-19, значні порушення основних прав та свобод ведуть до зростання невизначеності, непередбачуваності, фрагментації та зростання страхів у наших суспільствах", - заявив Рау.

"Очевидно, що ризик війни в регіоні ОБСЄ сьогодні набагато більший, ніж будь-коли за останні 30 років", - додав він.

Рау заявив, що ОБСЄ необхідно зосередитись на зусиллях для вирішення проблем у сфері безпеки у Східній Європі, зокрема, для мирного врегулювання конфлікту на сході України.

"Нам потрібно сконцентруватися на мирному вирішенні конфлікту навколо України відповідно до мінських домовленостей та поважаючи суверенітет, територіальну цілісність та єдність України", - зазначив він.

"Протягом кількох тижнів ми зіштовхуємося з можливістю великої військової ескалації у Східній Європі. До нас нещодавно дійшли вимоги щодо гарантій у сфері безпеки, які належать до важливої частини області ОБСЄ", - заявив Рау.

При цьому він зазначив, що ситуація з можливою військовою ескалацією в регіоні потребує "міжнародної оцінки та належної реакції".

Статьи по теме
Парламент Фінляндії проголосував вступ у НАТО
Парламент Фінляндії проголосував вступ у НАТО

Парламент Фінляндії абсолютною більшістю голосів підтримав подання заявки на членство своєї країни в НАТО.
17.05 — 470

США приготувалися перекрити Росії доступ до частини валютних резервів
США приготувалися перекрити Росії доступ до частини валютних резервів

Штати мають намір перекрити Росії доступ до частини валютних резервів — у вигляді спеціальних прав запозичення. Проект такого закону, який забороняє операції з цим російським активом, ухвалила в середу палата представників (нижня палата) конгресу США.
13.05 — 326

Компанія-виробник Javelin подвоїть виробництво
Компанія-виробник Javelin подвоїть виробництво

Американський виробник Lockheed Martin має намір суттєво наростити виробництво протитанкових систем Javelin та іншого сучасного озброєння.
09.05 — 224