Контракты.ua

190  —  14.01
Уряд виділив 282 млн гривень на житло для 170 сімей захисників України
Уряд виділив 282 млн гривень на житло для 170 сімей захисників України

Субвенції у розмірі 282 мільйонів гривень на житло для захисників розподілено у повному обсязі та спрямовано до місцевих бюджетів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Урядовий портал

Відповідно до цього рішення, до кінця минулого року 170 родин ветеранів, зокрема тих, які є переселенцями, та родин загиблих воїнів отримали компенсацію на придбання житла.

На сьогодні кошти розподілені та профінансовані в повному обсязі згідно з помісячним розписом державного бюджету на поточний рік.

«Ці кошти розподілено по всій Україні відповідно до потреб захисників України, і вже у цьому році ще близько 170 сімей отримають власне житло, – зазначила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – А на наступний рік бюджет передбачає понад 6 млрд грн, з яких 5,5 млрд гривень піде на вирішення житлової проблеми для майже 4 тисяч захисників, якими опікується Мінветеранів. Це потужний сигнал про те, що в державі ветеранська політика є пріоритетом».

Очільниця Мінветеранів наголосила, що у цьому питанні відомство плідно співпрацюватиме з місцевими органами виконавчої влади та місцевим самоврядуванням. Потребу у виплаті грошової компенсації за житло визначають обласні державні адміністрації. Відповідно до цієї потреби, Міністерство розподілить у наступному році субвенцію у 5,5 млрд грн до місцевих бюджетів, а вони виділять суму коштів за певною формулою, в якій враховано, зокрема, середню ціну квадратного метра житла в регіоні.

«Процедура дуже проста і прозора – людина, яка стоїть у черзі, шукає собі квартиру. Це має бути нове житло, обов’язково введене в експлуатацію, або вторинне (цей пункт принципово важливий для регіонів, де не будується нове житло). Звертається до органу соцзахисту, відкриває рахунок у банку. Орган соцзахисту перераховує на цей рахунок кошти, укладається договір купівлі-продажу, з рахунку перераховуються кошти за обране житло», – розповіла Юлія Лапутіна.

Статьи по теме
Оренда квартир за рік подорожчала на 10%: ціни по регіонах України
Оренда квартир за рік подорожчала на 10%: ціни по регіонах України

Середня плата за місячну оренду 1-кімнатної квартири за 2021 рік по Україні зросла на 10,0% з 3 903 до 4 294 гривень. На першому місці за вартістю оренди місто Київ-8 513 гривень.
14.01 — 181

Які квартири купуватимуть у 2022 році: українці прагнуть жити як у Лондоні та Амстердамі
Які квартири купуватимуть у 2022 році: українці прагнуть жити як у Лондоні та Амстердамі

Однією з важливих тенденцій первинного ринку у 2022 році буде максимальне зосередження девелоперів на запитах потенційних покупців. Забудовники намагатимуться врахувати потреби всіх категорій інвесторів, створюючи окремі будинки під вимоги конкретної цільової аудиторії.
09.01 — 417

Хто зможе купити квартиру у новобудові у 2022: портрет покупця за віком, статками та професією
Хто зможе купити квартиру у новобудові у 2022: портрет покупця за віком, статками та професією

У 2022 році, за прогнозами експертів, темпи продажу квартир на первинному ринку сповільняться. Але потреба у новому житлі меншою не стане. Серед реальних покупців найбільш активними будуть ті, хто мають власні накопичення чи житло для продажу, представники ІТ-індустрії та керівники у сфері рітейлу, а також люди віком від 25 до 45 років.
06.01 — 399