Контракты.ua

310  —  12.01
Квартири "під бізнес" у ЖК подорожчали: як змінилася ціна купівлі та оренди
Квартири

У Києві у 2021 році вартість комерційних приміщень, які розміщені у житлових комплексах, зросла на 10-15%. Окремі надпопулярні об'єкти подорожчали на 20%. Приблизно стільки ж зросла і ціна оренди.

Про це повідомляє РБК-Україна Realty з посиланням на інформацію АН Park Lane.

Йдеться про нерухомість, розташовану в новобудовах бізнес та комфорт-класу.

Як змінилися ціни

Так, середня вартість нежитлового приміщення у ЖК у центральній частині Києва становила 2000-5000 дол. за кв.м залежно від площі та призначення об'єктів. У районах, віддалених від центру на правому березі, вартість "квадрату" сягала 3000 дол.

При цьому найпопулярнішою стала комерційна нерухомість площею до 150 кв.м, в якій розміщують офіси і до 250 кв. м для розміщення об'єктів малого та середнього бізнесу.

Що стосується оренди, то ціни "вирівнялися" до рівня 2019 року – зростання склало 10-15%. У центрі нежитлове приміщення можна було орендувати за 25-40 доларів за кв. м, а у спальних районах – 15-25 дол/кв.м.

IT-шники шукають приміщення з ремонтом

"Зростання цін на комерційні приміщення відбулося слідом за відчутним зростанням цін на житлову нерухомість. Попит у 2021 році був високим практично на всі види нерухомості. На це вплинув у тому числі відкладений попит, який сформувався за час карантину минулого року", – кажуть експерти АН Park Lane.

При цьому тенденцією минулого року стала "міграція" орендарів з одних приміщень до інших. Те саме стосується і купівлі/продажу об'єктів.

Найзатребуванішою на ринку була нерухомість з ремонтом, куди можна в'їжджати і одразу почати працювати. Основний попит формували компанії із IT-сфери. Також цікавими були приміщення для розміщення ресторанів, магазинів, компаній сфери послуг.

Статьи по теме
В Україні різко зросло в ціні житло на
В Україні різко зросло в ціні житло на "вторинці": скільки зараз коштують "сталінки" і "хрущовки"

Україна опинилася в списку країн-лідерів по подорожчанню нерухомості. Вона посіла 24 місце в рейтингу за рекордним стрибком житла.
вчера, 12:20 — 1506

Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка
Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка

Заведено вважати, що квартира на першому поверсі — не найвдаліший варіант. Примітка "не перший поверх" часто можна зустріти в оголошеннях від бажаючих придбати житло. Людей бентежить і можливий шум під вікном, і додаткові витрати на безпеку. Найбільш затребуваними вважаються 4-8 поверхи, але якщо все вже продано або бюджет обмежує вибір — на верхніх поверхах квартири коштують дорожче — чи варто погоджуватися на перший поверх?
15.01 — 314

Якими будуть ціни на квартири в 2022 році: експерти озвучили прогнози
Якими будуть ціни на квартири в 2022 році: експерти озвучили прогнози

Ціни на житло в Україні в 2022-му році можуть помітно просісти. Тренд намітився ще наприкінці 2021-го і зараз впевнено зміцнюється. Ринок покупців знову переходить до ринку продавців. Бурхливе зростання, що роздмухувало український ринок нерухомості протягом усього минулого року – закінчено, вважають експерти. Попереду – стагнація і, можливо – ситуативне зниження цін в окремих сегментах.
13.01 — 766