Контракты.ua

876  —  11.01
"Ми не повернемося до цього": Блінкен заявив про наміри Путіна відновити Радянський Союз

Дипломат назвав це неприйнятним.

Президент країни-агресора Володимир Путін хоче повернути вплив над країнами, що входили до Радянського Союзу.

Таку думку висловив телеканалу CNN державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Думаю, одна з цілей президента Путіна - відновити сферу впливу над країнами, які раніше були частиною Радянського Союзу", - сказав Блінкен.

Дипломат назвав це неприйнятним і таким, до чого не можна повертатися: "Це був рецепт нестабільності, рецепт конфлікту, рецепт, який спричинив світові війни. Ми не повернемося до цього".

Слід зауважити, що кілька днів раніше заступниця американського держсекретаря Вікторія Нуланд заявила, що Путін хоче увійти в історію та відтворити СРСР. Представниця держдепу наголосила, що Москва розглядає Україну та інші країни колишнього СРСР як сферу свого впливу.

Як повідомлялося, у партії Путіна вирішили не втрачати можливості, і поки в Казахстані тривають масштабні протести по всій країні, заявили про бажання "возз'єднатися з Казахстаном задля ідеї відродження СРСР". Депутат Держдуми від кремлівської партії "Єдина Росія" Султан Хамзаєв на своїй сторінці у соцмережі написав, що "Середня Азія - це земля Руська" і що "Казахстан - це історична батьківщина Росії".

Статьи по теме
"Практично немислима": у Латвії оцінили ймовірність війни між Росією та НАТО

Прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш заявив, що війна Росії з НАТО практично немислима. Однак якщо вона й почнеться - то Альянс до цього готовий.
13.01 — 1173

Повторить финт с
Повторить финт с "миротворцами ОДКБ": Путин попытается качнуть Туркменистан?

Алексей Копытько: Казахстан. Идёт вал информации, которую невозможно проверить, но элементарно сфабриковать. Поэтому я молча читаю и смотрю то, что есть в сети. Есть факты, которые имеет смысл зафиксировать, чтобы сформировать какой-то минимальный оценочный фильтр.
08.01 — 583

Путин вводит армию в Казахстан: как Россия усиливается в Центральной Азии после подавления протестов
Путин вводит армию в Казахстан: как Россия усиливается в Центральной Азии после подавления протестов

Илья Куса: По состоянию на сегодняшнее утро, можно сделать несколько важных выводов по поводу ситуации в Казахстане.
06.01 — 779