Контракты.ua

1259  —  11.01
В Україні зноситимуть хрущовки: у Мінрегіоні готовий законопроект, який полегшить виселення мешканців
В Україні зноситимуть хрущовки: у Мінрегіоні готовий законопроект, який полегшить виселення мешканців

В Україні зноситимуть хрущовки. У Мінрегіоні вже підготовлено законопроект, який полегшує виселення мешканців з такого будинку. Тому вкладати заощадження у покупку хрущовки – справа невдячна. А власникам таких квартир потрібно наперед подумати про придбання нового житла.

В Україні зноситимуть хрущовки. Мешканців таких будинків давно лякають цим знесенням. Проте зараз вже практично готовий законопроект, який полегшить владі виселення мешканців із багатоквартирних старих будинків, а також знесення цих будинків та будівництво на їхньому місці нового житла. Пише biz.today.ua.

У великих містах практично не залишилося землі під забудову. Єдиний вихід – зносити старі будинки та будувати на їхньому місці нові. Одними з перших мають піти "під ніж" так звані хрущовки. У Мінрегіоні вже підготовлено відповідний законопроект, який полегшить знесення таких будинків.

Виселити мешканців із хрущовки стане простіше

Відповідно до чинного законодавства, для того, щоб виселити зі старого будинку всіх мешканців і знести його, потрібна згода 100% мешканців цього будинку. А це, в принципі, неможливо. Навіть якщо всім мешканцям старого будинку пообіцяють натомість безбідне життя і вілли на Канарах, обов'язково знайдеться пара-трійка власників хрущовок, яким дим холодної вітчизни набагато солодший і приємніший, ніж теплий пляжний пісок.

У новому законопроекті, розробленому Мінрегіоном, цю цифру знижено до 75%. А це вже реальний крок до досягнення згоди на виселення мешканців.

Українцям не радять купувати хрущовки ні на продаж, ні для проживання

Тому експерти ринку нерухомості не радять українцям інвестувати свої заощадження у купівлю хрущовок. Зробити це можна лише у тому випадку, якщо продавець готовий суттєво знизити ціну на свій товар.

"Вигідно купувати її тільки в тому випадку, якщо власник продає житло зі знижкою 20-30%. Тоді на цій квартирі можна заробити", - говорить партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

Українцям також не радять купувати хрущовки для проживання. По-перше, їх можуть справді незабаром відправити під знесення. А по-друге, хоч покупка такого житла обійдеться дешевше, ніж придбання нового, але потім на ремонти потрібно буде витратити чимало грошей. То труби старі порве, то дах протікатиме, то пробки почне вибивати через те, що електропроводка не розрахована на велике навантаження.

Жителям хрущовок радять вже підшукувати собі інше житло

Ну, а тим, хто вже давно живе у хрущовках, радять подумати про покупку нового житла. Рано чи пізно старий будинок все одно зноситимуть. Звичайно, мешканцям знесеного будинку зобов'язані надати замість цього інше житло, проте навряд чи воно буде по-справжньому рівноцінним: починаючи з розташування нового будинку і закінчуючи житлоплощею.

І особливо не варто вкладатися в таких будинках у дорогий ремонт. Якщо будинок піде під знесення, то разом з ним пропадуть і ваші гроші, витрачені на дорогий ремонт старої квартири.

В Україні підлягають знесенню мільйони квадратних метрів старого житла

За даними Держстату, нині в Україні налічується 4,33 млн квадратних метрів застарілого житлового фонду. Сюди, звичайно, входять не тільки хрущовки, а ще й будинки дореволюційної забудови, яким понад століття.

Загалом в Україні сьогодні є такі старі багатоповерхівки:

4646 багатоповерхівок, збудованих до 1919 року;

9693 будинки, збудованих з 1920-го до 1953-го;

7192 багатоповерхівки, збудовані з 1954-го до 1969-го;

5364 будинки, збудовані з 1970-х до 1989-го.

Місцева влада має провести інвентаризацію усього застарілого житлового фонду, виявити, скільки є просто застарілих будинків, а скільки їх в аварійному стані. Після цього у кожному місті розроблять план реконструкції міських кварталів з урахуванням зносу старих будинків та будівництва нових.

Статьи по теме
Угод на вторинному ринку житла немає. Але ціни не знижуються, а в деяких регіонах – зростають
Угод на вторинному ринку житла немає. Але ціни не знижуються, а в деяких регіонах – зростають

З початку повномасштабної війни, 24 лютого, не працюють реєстри. Серед них був і реєстр прав на нерухоме майно. 19 квітня Кабмін ухвалив постанову, якою реєстр відкрили, але не всім, а деяким нотариусам, список яких формує Мін'юст.
13.05 — 769

Чи з’явилися у Києві квартири по $25тис. Що відбувається з цінами на нерухомість
Чи з’явилися у Києві квартири по $25тис. Що відбувається з цінами на нерухомість

Ціни на квартири у Києві завмерли, у Львові вважають за краще орендувати, а не продавати, а в Івано-Франківську ринок ожив.
11.05 — 666

Вище довоєнних чи нижче плінтуса? Що буде з цінами на квартири найближчим часом
Вище довоєнних чи нижче плінтуса? Що буде з цінами на квартири найближчим часом

Експерт розповів, до яких регіонів ціни на квартири впадуть, а де навпаки чекати зростання.
05.05 — 702