Контракты.ua

907  —  10.01
Жителі Алмати заявляють, що на поразку стріляють російські "миротворці" ОДКБ
Жителі Алмати заявляють, що на поразку стріляють російські

Мейрхан Абдуманапов, один з лідерів пригніченої 6 січня протестної акції в Алмати в Казахстані, розповів журналістам, що російські силовики стріляли в мітингувальників на поразку. І тепер влада приховує інформацію про кількість жертв.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Сибір.Реалії".

Офіційно МВС Казахстану рапортує про 18 загиблих силовиків і 26 убитих мітингувальників. Але очевидець і учасник протестних акцій на центральній площі Алмати повідомив, що влада замовчує те, скільки людей вбито насправді, а також інформацію про масові розстріли протестувальників.

Крім того, цивільні активісти говорять про те, що жертв серед протестувальників набагато більше, і основна частина з них, судячи з усього, загинула під час зіткнень і розстрілу табору мітингувальників на центральній площі Алмати.

"Вісім осіб, найстарших за віком, в тому числі і я, від імені мітингувальників вийшли до них вперед, з білим прапорцем і піднятими вгору руками, щоб провести переговори. Коли ми перейшли загороджувальні щитки, якими вночі самі і огородили табір, в нас почали стріляти. Це були попереджувальні постріли. Але поруч зі мною великий чоловік, років за 50, тобто молодший за мене, раптом впав", - розповів очевидець.

Нагадаємо, Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати дуже стурбовані ситуацією в Казахстані. У Вашингтона є питання з приводу запиту на введення сил безпеки під керівництвом Росії.

Статьи по теме
В Алмати стріляли на ураження російські «миротворці ОДКБ» - очевидець
В Алмати стріляли на ураження російські «миротворці ОДКБ» - очевидець

Демонстрантів на центральній площі Алмати увечері 6 січня могли розстрілювати російські військові, які прибули до країни як нібито "миротворці ОДКБ".
09.01 — 1138

Повторить финт с
Повторить финт с "миротворцами ОДКБ": Путин попытается качнуть Туркменистан?

Алексей Копытько: Казахстан. Идёт вал информации, которую невозможно проверить, но элементарно сфабриковать. Поэтому я молча читаю и смотрю то, что есть в сети. Есть факты, которые имеет смысл зафиксировать, чтобы сформировать какой-то минимальный оценочный фильтр.
08.01 — 583

Путин вводит армию в Казахстан: как Россия усиливается в Центральной Азии после подавления протестов
Путин вводит армию в Казахстан: как Россия усиливается в Центральной Азии после подавления протестов

Илья Куса: По состоянию на сегодняшнее утро, можно сделать несколько важных выводов по поводу ситуации в Казахстане.
06.01 — 779