Контракты.ua

916  —  10.01
Коли варто купувати квартиру у хрущовці та що робити її власникам: озвучено прогноз
Коли варто купувати квартиру у хрущовці та що робити її власникам: озвучено прогноз

В Україні вартість хрущовок знижуватиметься лише за винятком того випадку, якщо всі квартири значно подорожчають. Купувати такі квартири варто лише в тому випадку, якщо продавець пропонує знижку 20-30%. Власникам такого житла варто подумати про покупку нерухомості у новому житловому фонді.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Так, квартири в хрущовках значно дешевші, ніж таке ж за площею житло в відносно новому чи новому будинку. За середньої вартості квадратного метра в Києві понад $1,5-1.8 тис. доларів, у хрущовках ціна може становити $1 тис.

Хрущовка – це найгірший для інвестицій варіант , визнає керуючий партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко. "Купувати її вигідно, тільки якщо власник продає будинок зі знижкою 20-30%. Тоді ми зможемо зробити цю квартиру", – каже експерт.

В іншому випадку покупець зіштовхнеться з масою труднощів. І головна серед них – це застарілі комунікації, які часто не розраховані на велику кількість техніки на кухні. Як результат – у таких будинках регулярно пропадає світло.

Застарілі труби часто рвуться, тому періодично доводиться сидіти ще й без води та опалення. До того ж у районах, де багато хрущовок, прокладено старі труби, додає Степенко. Навіть новий ремонт у квартирі та нові труби не врятують ситуацію.

Хрущовки хочуть зносити

Міністерство розвитку громад та територій України підготувало законопроєкт, який дозволить розпочати знесення старих хрущовок і будівництво замість них нових будівель більшої поверховості. Зокрема, в чинні правила внесуть норму, згідно з якою для реконструкції потрібна буде згода 75%, а не 100% жителів.

Загальна площа застарілого житлового фонду, за даними Державної служби статистики, становить 4,33 млн квадратів, ідеться в пояснювальній записці до документа. Всього в країні застаріло:

- 4646 багатоповерхівок, побудованих до 1919 року;

- 9693 будинки, зведені з 1920-го до 1953-го;

- 7192 багатоповерхівки, побудовані з 1954-го до 1969-го;

- 5364 будинки, споруджені з 1970-х до 1989-го.

Місцева влада проведе інвентаризацію: порахує, скільки застарілого та аварійного житла в їхніх містах. Опісля, використовуючи зібрану інформацію, розробить проєкти комплексної реконструкції кварталів.

Щоб будинок знесли, а на його місці звели новий, досить зібрати згоду 75% мешканців. Зараз у законі прописано умову, згідно з якою погодитися повинні всі 100%. А це неможливо: практично в кожному будинку знайдуться мешканці, які за жодних умов не дадуть згоду на переїзд.

Статьи по теме
Угод на вторинному ринку житла немає. Але ціни не знижуються, а в деяких регіонах – зростають
Угод на вторинному ринку житла немає. Але ціни не знижуються, а в деяких регіонах – зростають

З початку повномасштабної війни, 24 лютого, не працюють реєстри. Серед них був і реєстр прав на нерухоме майно. 19 квітня Кабмін ухвалив постанову, якою реєстр відкрили, але не всім, а деяким нотариусам, список яких формує Мін'юст.
13.05 — 779

Чи з’явилися у Києві квартири по $25тис. Що відбувається з цінами на нерухомість
Чи з’явилися у Києві квартири по $25тис. Що відбувається з цінами на нерухомість

Ціни на квартири у Києві завмерли, у Львові вважають за краще орендувати, а не продавати, а в Івано-Франківську ринок ожив.
11.05 — 718

Вище довоєнних чи нижче плінтуса? Що буде з цінами на квартири найближчим часом
Вище довоєнних чи нижче плінтуса? Що буде з цінами на квартири найближчим часом

Експерт розповів, до яких регіонів ціни на квартири впадуть, а де навпаки чекати зростання.
05.05 — 705