Федеральний уряд Німеччини припиняє експорт зброї до Казахстану через ситуацію в цій країні.
Про це повідомило агентство dpа, передає Укрінформ.
Зазначається, що через конфлікт у Казахстані федеральний уряд припиняє експорт озброєнь колишній радянській республіці. Німецькі компанії також не зможуть здійснювати постачання будь-яких матеріалів подвійного призначення авторитарному режиму.
За інформацією інформаагентства, експорт озброєнь з ФРН до Казахстану був не великим: минулого року були погоджені 25 дозволів загальною вартістю близько 2,2 млн євро.
Причиною рішення стали нинішні заворушення, а також наказ президента країни Токаєва відкривати вогонь по «бандитах і терористах».
Як повідомляв Укрінформ, у Берліні засудили дії уряду Казахстану.
Мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.
Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.
У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 людей.
Заступниця міністра охорони здоров'я Ажар Ґініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 було госпіталізовано.
На всій території Казахстану запроваджено режим надзвичайного стану.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив 7 січня, що в Алмати ситуація стабілізувалася, проте "терористи продовжують завдавати збитків державі та приватному майну", тому він наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.