Контракти.ua

1214  —  28.12.21
МЗС Польщі нагадало Росії про десяту статтю договору про НАТО
МЗС Польщі нагадало Росії про десяту статтю договору про НАТО

Росія не вирішуватиме, хто має бути членом НАТО, а хто ні. Це має бути рішенням Північноатлатичного альянсу і країн-кандидатів, наприклад, України.

Про це в ефірі телеканалу TVP1 заявив заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач, передає Укрінформ.

“Думаю, що це не буде предметом якоїсь поглибленої дискусії: це не Росія вирішуватиме, кого НАТО прийматиме у свої ряди. У 10-й статті Договору про НАТО йдеться про можливість розширення Альянсу, і це вирішуватимуть країни НАТО і країна, яка була би кандидатом, тобто, наприклад, Україна, а не жодна інша країна”,- заявив Пшидач, який відповідає у міністерстві за східну політику.

На його переконання, Росія не повинна вирішувати таке питання.

“Якщо Росія могла б вирішувати це, то Польща, напевно, не приєдналася б до НАТО в 1999 році”,- наголосив заступник глави польського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, якщо Росія хоче дискутувати з НАТО, то це добре, адже останні два роки Москва не хотіла вести перемовин із Альянсом.

“Якщо Росія хоче дискутувати про Східну Європу, то є простір для дискусії. Можна говорити про Донбас, про Мінські домовленості, про Крим, дестабілізаційні дії Росії на Південному Кавказі, зокрема, у контексті Грузії. Є цілий ряд тем, які можна у дипломатичних рамках порушувати з Росією і зберігати мир”,- підкреслив Пшидач.

На його переконання, Москві треба подати тверді сигнали, включно зі зміцненням східного флангу НАТО.

“Якщо є можливість захистити мир без політики умиротворення (агресора - ред.), без відступання, то цю можливість треба використати. Натомість треба пам’ятати, що з іншого боку актор є агресивним і хотітиме вести агресивну політику”,- підкреслив польський дипломат.

Як відомо, засідання Ради НАТО-Росія, яка не збиралася понад два роки, може відбутися 12 січня. Москва наразі остаточно не підтвердила цю дату переговорів.

Статьи по теме
У НАТО прокоментували голосування у Палаті представників за допомогу Україні
У НАТО прокоментували голосування у Палаті представників за допомогу Україні

Це рішення зміцнить не тільки безпеку в Європі, але у Північній Америці.
22.04 — 236

"Нашим людям доведеться воювати": Пенс попередив про війну РФ з НАТО в разі поразки України

Політик заявив, що американцям доведеться почати воювати, згідно зі статтею 5 договору НАТО, коли напад на одного члена вважається нападом на всіх.
20.04 — 303

У НАТО назвали
У НАТО назвали "кроком назад" ухвалення Грузією закону про іноагентів

У НАТО вважають, що Грузія зробила крок назад на шляху до інтеграції в Альянс, ухваливши скандальний закон про іноагентів.
20.04 — 240