У Києві оголосили акцію з "розбалконізації" історичних житлових будинків. Під лозунгом "Не руйнуй – реставруй" волонтери шукають добровольців – власників квартир у будинках початку ХХ століття, які погодяться на демонтаж зайвих конструкцій та поверненню балкону первинного вигляду.
Про це повідомляє РБК-Україна Realty з посиланням на Facebook-сторінку некомерційної організації "Містетика".
Представники "Містетики" заявляють, що мета акції – "Київ без цар-балконів та з доглянутою архітектурою".
Для першого етапу "розбалконізації" шукають 10 власників або орендаторів квартир з заскленими балконами для демонтажу зайвих конструкцій. Будинки мають бути побудовані не пізніше 30-х років ХХ століття. У такому разі ревіталізація балкону буде безкоштовною, але учасник зможе зробити добровільний грошовий внесок для роботи над наступним балконом.
За оцінкою організаторок, одна "розбалконізація" коштує в середньому 200 доларів.
"Нам не байдуже, як саме буде проходити реставрація та хто за неї буде відповідати. Тому в своїй роботі ми залучаємо архітекторів-реставраторів, істориків, науковців та інших спеціалістів, які професійно та бережно підходять до виконання завдань», – зазначили організатори у дописі.
"Найбільше нас дратує підхід: не можеш зробити як треба – зафарбуй/зашпаклюй/прикрий/викинь/зніми/зроби абияк", – кажуть у "Містетиці".
Тому організатори пропонують та втілюють наступний план по позбавленню міста цар-балконів:
Ініціаторки також представили свій перший успішний досвід переобладнання балкону для 26-річного киянина. Замість обшитого пластиком складу непотрібних речей вийшов відкритий балкон з металевими перилами, на якому можна пити каву та споглядати за життям міста.
Для участі в ініціативі треба зв’язатися з представниками "Містетики" у соцмережах і бути готовими до відновлення початкого вигляду свого балкону в історичному будинку.