Контракти.ua

536  —  20.12.21
НБУ дозволив брати з українців 1000% річних за мікрокредитними позиками
НБУ дозволив брати з українців 1000% річних за мікрокредитними позиками

НБУ визначився, під які відсотки можуть давати українцям позики компанії, що займаються видачею мікрокредитів. Нацбанк заявив, що не має наміру обмежувати кредиторів у їхніх кредитних ставках. Вони залишаться колишніми.

Однак у багатьох із них правила виписані так, що іноді мікрокредит обходиться позичальнику у 1000% річних. Тому, взявши одного разу навіть невелику позику і не зумівши виплатити її вчасно, люди потрапляють у боргову кабалу до кредитора. Пише biz.today.ua

Проте Нацбанк не вбачає за собою права втручатися у фінансову діяльність приватних кредиторів. Він не має на це законних підстав.

"Це ринкові відносини. І всі фінансові установи, які надають споживчі кредити, працюють за однакових умов", - заявила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.

Тому кредитори, як і раніше, можуть виставляти ставки за кредитами такі, які вважають за потрібне. Інша справа, що часто-густо їхні клієнти не знають справжньої кредитної ставки і не можуть оцінити масштабів боргової залежності, на яку вони себе прирікають. А самі кредитори при цьому правди не говорять.

Тому нещодавно вийшла постанова, згідно з якою вже з 8 січня 2022 року всі компанії, що працюють на ринку фінансових послуг, зобов'язані будуть надавати на своїх вебсайтах та в рекламі вичерпну інформацію щодо умов позик, реальних відсотків і труднощів, з якими може зіткнутися позичальник.

"Ми сподіваємося, що розкриття процентних ставок, без обманних практик, спонукатиме фізичних осіб замислюватися, чи настільки їм потрібен такий дорогий кредит. А прозора конкуренція працюватиме на зниження таких ставок", - каже представниця Нацбанку.

Кредиторів зобов'яжуть оцінювати платоспроможність своїх клієнтів

Кредитори змушені виставляти захмарні відсотки за своїми позиками ще й тому, що відсоток неповернення кредитів дуже великий. Отже, за рахунок високих відсотків, вони покривають свої ризики.

Проте наразі Нацбанк розробляє правила, які зобов'язуватимуть кредитора оцінювати платоспроможність свого клієнта. Наприклад, якщо він уже взяв кредити у 5-10 компаніях, то, очевидно, більше йому давати не варто, адже він не зможе повернути ці гроші.

Отже, багато позичальників, особливо з-поміж тих, хто офіційно не працює, можуть позбутися можливості взяти в борг до зарплати через те, що не пройдуть перевірки.

Статьи по теме
Голова НБУ назвав велику загрозу для курсу гривні у 2023 році
Голова НБУ назвав велику загрозу для курсу гривні у 2023 році

Надлишок коштів в банківський системі України створює загрозу для курсу гривні до долара. НБУ хоче, щоб надруковані гривні не опинилася на валютному ринку.
11.02 — 1123

Можливо, саме ресурсів із вашої сфери зараз не вистачає для перемоги, - Олександр Сосіс, Альянс Банк
Можливо, саме ресурсів із вашої сфери зараз не вистачає для перемоги, - Олександр Сосіс, Альянс Банк

Інститут ім. Голди Меїр та Альянс Банк із перших днів війни працюють у форматі волонтерського майданчика «Форум Добрих Справ». Благодійний хаб надав понад 60 тонн продуктів, медикаментів та побутової хімії на потреби населення, бійців тероборони та військових. Форум власним коштом забезпечив два розвідувальних підрозділи ЗСУ  усім необхідним: взуттям, бронежилетами, комплектами форми, спорядженням, тепловізорами і транспортом.  Також налагодили лінію психологічної допомоги "Стоп Паніка", у межах якої понад 20 волонтерів-психологів та психотерапевтів надають цілодобову допомогу в телефонному режимі.
27.07.22 — 4965

Жоден український банк не є зараз у стані проблемного, - АУБ
Жоден український банк не є зараз у стані проблемного, - АУБ

Голова Асоціації українських банків Андрій Дубас констатує, що вітчизняні банки вже тривалий час зазнають інформаційних атак від країни-агресора. Метою ініціаторів інформаційних диверсій є паніка. Хвилі фейків та бруду про українські банки – це диверсія, бо жоден український банк зараз не має  статусу проблемного.  
22.07.22 — 4933