В рамках цьогорічного сезону на антарктичній станції “Академік Вернадський” продовжиться масштабна модернізація.
Повідомляє Національний Промисловий Портал.
Роботи з модернізації Національний антарктичний науковий центр почав три роки тому, вперше з моменту передачі станції Україні від Британії у 1996 році, зазначають у пресслужбі НАНЦ.
Станція “Академік Вернадський” була побудована майже півстоліття тому, і термін використання багатьох елементів інфраструктури вичерпано. Попри британську якість, потрібно проводити не лише ремонт, а й часткову чи повну заміну конструкцій, систем та комунікацій.
У районі “Вернадського” дуже мінлива погода: зазвичай хмарно, сильний вітер, дощ і сніг. Однак упродовж антарктичного літа, тобто грудня-лютого, погода більш-менш прийнятна, щоб проводити роботи (особливо пов’язані зі зварюванням) на вулиці. Планується, що до кінця лютого 2022-го, буде виконано такі важливі завдання:
Щороку на станцію окрім річної експедиції вирушає сезонна, в яку входять вчені та технічний персонал – інженери, механіки та інші висококласні спеціалісти. У неділю, 5 грудня, в Антарктиду поїхала перша частина технічного сезону. Це четверо інженерних фахівців: Анатолій Андреєв, Вадим Бережний, Антон Омельченко, Сергій Шутяєв. Їхній шлях через всю Земну кулю, з урахуванням карантину в Чилі та морського шляху до станції, триватиме десь 3 тижн.
Передбачається, що в лютому-березні 2022 року на “Вернадський” приїде друга частина інженерного загону, адже на березень-квітень заплановано ще низку технічних робіт. Учасникам сезонної команди за можливості допомагатимуть колеги-зимівники.