Контракты.ua

352  —  06.12.21
Шмигаль розповів, як підвищать пенсії у наступному році
Шмигаль розповів, як підвищать пенсії у наступному році

Наступного року в Україні триватиме зростання пенсійних виплат, це передбачає схвалений парламентом закон про державний бюджет на 2022 рік.

На цьому наголосив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, коментуючи підсумки тижня у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Він нагадав, що з 1 грудня в Україні зросла мінімальна заробітна плата - з 6 тис. грн до 6,5 тис. грн та пенсії. "Зростання становитиме до 200 грн, залежно від стажу. Крім того, збільшуються надбавки та підвищення до пенсії, зокрема ветеранам війни й особам, які мають особливі заслуги.

Це вже десяте підвищення пенсій за рік, і Уряд надалі працює, щоб покращити забезпечення українських пенсіонерів. На 2022 рік, окрім планової індексації, передбачається також підвищення надбавок і доплат до пенсій та встановлення мінімальних пенсійних виплат в розмірі 3 тис. грн для людей старше 70 років", - зауважив Шмигаль.

Очільник уряду відзначив, що держбюджет-2022, прийнятий нинішнього тижня Верховною Радою, і надалі зосереджуватиметься на пріоритетних для держави напрямках: на медичній та освітній сферах, на посиленні безпеки й обороноздатності, на соціальній сфері, інфраструктурі, підтримці бізнесу та інновацій.

Серед позитивних новацій прем'єр також відзначив запуск на порталі Дія нових онлайн-послуг: відтепер у Дії за кілька кліків можна оформити субсидії, подати заявку на призначення або перерахунок пенсії, отримати довідки ОК-5 та ОК-7.

Також цього тижня запущено масштабне бета-тестування місця зміни реєстрації онлайн.

Як повідомляв Укрінформ, 2 грудня Верховна Рада ухвалила закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік». За відповідне рішення проголосували 268 народних депутатів.

Доходи державного бюджету визначені в сумі 1 трлн 322 млрд грн. Видатки закладені на рівні 1 трлн 521 млрд грн. Граничний дефіцит бюджету встановлено на рівні 3,5% ВВП.

Статьи по теме
Виробництво яєць в Україні зменшилося на 13%
Виробництво яєць в Україні зменшилося на 13%

За 2021 рік виробництво яєць в Україні зменшилося на 13,0% порівняно із 2020 роком, до 14,06 млрд штук.
20.01 — 232

В Україні планують розширити перелік продуктів, ціни на які підлягають держрегулюванню
В Україні планують розширити перелік продуктів, ціни на які підлягають держрегулюванню

Кабінет міністрів має намір включити пшеничний хліб до переліку товарів, що мають істотну соціальну значимість і поширити на обмеження націнки в роздрібній торгівлі рівнем 10%. Постанову планувалося схвалити сьогодні, проте її відклали на тиждень.
20.01 — 194

Головна експортна галузь України показала рекордне за 10 років зростання
Головна експортна галузь України показала рекордне за 10 років зростання

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в 2021 році порівняно з 2020 роком зросло на 14,4%. Зростання стало максимальним з 2011 року (13,6%).
19.01 — 236