Контракты.ua

280  —  05.12.21
Утримання військ біля кордонів України обходиться Росії близько $10 мільйонів на добу - експерт
Утримання військ біля кордонів України обходиться Росії близько $10 мільйонів на добу - експерт

Утримання понад 94-х тис. російських військових поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях коштує Росії приблизно 10 млн дол. на добу.

Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів капітан 1-го рангу, заступник начальника штабу Військово-морських сил України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

"Так, це вартує серйозних грошей. Якщо прийняти за константу цифру, яку озвучив міністр оборони Резніков, — 94 тис. військових Росії біля кордонів України, — утримання такого угруповання може коштувати близько 10 млн дол. на добу", — зазначив експерт.

Тим часом у порівнянні з іншими кампаніями ці витрати не є надто масштабними.

"Спеціально подивився, скільки коштувало утримання угруповання коаліційних сил в Афганістані. Так ось на піку цієї операції у 2011-2012 році угруповання у 120 тис. військових коштувало практично третину мільярда на добу. Тобто утримання військ біля українських кордонів для Росії — не таке дороге", — продовжив він.

Проте бюджет Російської Федерації упродовж 25 років збільшився у 12 разів.

"А щодо використання військ... Я хочу сказати, що бюджет Російської Федерації упродовж 25 років збільшився у 12 разів. У них зараз на одного військового припадає 100 тис. дол. Це у 6 разів більше, ніж на одного військового України", — уточнив Риженко.

Це дає РФ змогу використати маневри вздовж українського кордону з метою впливу, зокрема психологічного впливу на українців.

"І це кошти на все: на підготовку, на техніку, на все. І ось цей фактор дає змогу використовувати ці маневри вздовж кордону з метою впливу, зокрема на населення. І у такій позиції постійного впливу ми перебуваємо з 2014 року. Але 7 років тому військ було набагато менше. А впродовж цього часу сформовані цілі армії неподалік наших кордонів. Ось буквально два тижні тому був відкритий контрольний пункт 20-ї армії у місті Вороніж", — сказав експерт.

Таким чином відбувається нарощування Росією власного бойового потенціалу.

"Перекидається нові ракетні системи, перекидається авіація, танки, створюються умови для людей. Формується контруправління. Тому що війська значно збільшуються у розмірах, війська стають об'єднані — у їхньому складі вже одразу різні формування різних видів та родів збройних сил. Тобто, в принципі, йде нарощування бойового потенціалу", — пояснив він.

Ситуація Кремлем вибірково подається у засобах масової інформації — для внутрішньої російської аудиторії агресором є не Росія, а Україна.

"Плюс розганяється ця істерія про Україну. Наразі знову багато новин на російських каналах щодо того, що Україна "готується напасти на Донбас". І йде вплив не лише на населення України, а й на населення Росії", — підсумував Риженко.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Олексій Резніков 3 грудня, виступаючи у Верховній Раді зі звітом, заявив, що не виключає можливого вторгнення РФ до України. Міністр повідомив, що зараз чисельність російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях — понад 94 тис. солдатів та офіцерів. Вони перебувають у постійній готовності. І можуть бути залучені до ескалації ситуації.

Статьи по теме
Незграбна тактика холодної війни - США про погрози пропагандиста РФ
Незграбна тактика холодної війни - США про погрози пропагандиста РФ "спалити Конституцію" України

США різко відреагували на заяви російського пропагандиста, який погрожував "спалити Конституцію України на Хрещатику". Там назвали таку поведінку незграбною тактикою холодної війни.
вчера, 11:45 — 194

Кулеба закликав Путіна
Кулеба закликав Путіна "подивитися в дзеркало": він зрозуміє, чому сусіди РФ хочуть до НАТО

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав президента РФ Володимира Путіна "подивитися в дзеркало". На його думку, таким чином російський лідер зрозуміє, чому сусідні країни з РФ прагнуть вступу в НАТО.
17.01 — 352

Путін
Путін "майстер" нагнітати страхи. Він зупиняється лише там, де його зупиняють, - Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що з роками модель поведінки російського президента стала очевидною. Він вважає, що Путін зупинятиметься тільки там, де його зупиняють, а тому Захід має зберегти єдність, аби переконати Кремль застосовувати дипломатію замість сили.
17.01 — 159