Контракты.ua

329  —  02.12.21
Голова Держкосмосу спрогнозував, коли може запрацювати українсько-канадський космодром
Голова Держкосмосу спрогнозував, коли може запрацювати українсько-канадський космодром

У 2024-му році у Канаді можуть розпочатися польотні випробування на космодромі, де використовуватимуть українські ракети.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

“Якщо нашим колегам з “Maritime Launch Services” (MLS, компанія-оператор космодрому – ред.) вдасться все те, що вони запланували, в тому числі, якщо їм вчасно надійдуть усі кошти, то вже за 3 роки вони зможуть перейти до польотних випробувань”, - сказав Тафтай.

Він додав, що “і MLS, і КБ “Південне”, і КБ “Південмаш” зорієнтовані на досягнення результату у максимально стислі терміни”. “Готовність української сторони – 100%. Наскільки я розумію, наші канадські партнери також повністю готові до того, аби приступити до фактичного будівництва комплексу”, - зазначив голова ДКАУ.

За його словами, американська компанія “Nanoracks” уже заявила про свій намір замовляти пускові послуги майбутнього космодрому. “Це – вияв довіри з боку ринку до оператора цього проєкту”, - сказав Тафтай.

Він також наголосив, що майбутній космодром, що працюватиме в Канаді з використанням українських ракет, користуватиметься попитом у світі.

“Комерційні перспективи цього проєкту хороші. Я переконаний, що космодром зможе вдало конкурувати і за технічними параметрами, і за ціною з іншими пусковими майданчиками”, - сказав Тафтай.

Він зазначив, що ринок супутникового зв’язку зростає щорічно. “Вже є проєкти, що передбачають запуск сотень, а іноді й тисяч супутників для створення космічних угруповань. Це – багато роботи”, - додав голова ДКАУ.

Як повідомляв Укрінформ, минулого місяця в канадській провінції Нова Скотія пройшла церемонія закладення “першого каменя” стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії "Циклон-4М".

Статьи по теме
Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года
Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года

Комета будет видна четыре месяца.
вчера, 19:55 — 1933

Федоров назвав мету кібератак на українські державні сайти
Федоров назвав мету кібератак на українські державні сайти

Серед причин кібернападу на Україну - отримання доступу до адмінправ компанії, яка адмініструє атаковані державні сайти.
16.01 — 495

Україна планує запустити вісім супутників на орбіту до 2025 року
Україна планує запустити вісім супутників на орбіту до 2025 року

Підготовлена Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма на 2021-2025 роки передбачає виведення на орбіту 8 українських супутників.
11.01 — 367