Контракты.ua

318  —  02.12.21
В Україні зросли аліменти
В Україні зросли аліменти

У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму в Україні з 1 грудня зріс розмір виплат аліментів.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства юстиції України у Фейсбуці.

“Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2100 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2618 грн. Відповідно, зростають і прив'язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема й аліменти на дітей”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів відтепер становитиме: для малечі до 6 років — 1050 грн; для дітей віком від 6 до 18 років — 1309 грн.

Як зауважують у Мін’юсті, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім того, відповідно до Сімейного Кодексу України, діти віком від 18 до 23 років теж мають право на аліменти за умови, що вони продовжують навчання (форма будь-яка: денна, заочна тощо).

Оскільки вони повнолітні, то за основу розрахунку береться прожитковий мінімум для працездатних осіб. Відповідно, мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей віком 18-23 роки становить 1240,5 грн.

У міністерстві нагадують стягувачам, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 грудня відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” зростають прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, пенсії та виплати на дітей.

Статьи по теме
Синоптики прогнозируют снежный понедельник, ночью до 19° мороза
Синоптики прогнозируют снежный понедельник, ночью до 19° мороза

В понедельник, 24 января, в Украине будет идти снег, днем ​​ожидается 3-8° мороза.
вчера, 16:45 — 186

Облачно на западе и осадки на востоке: погода в Украине
Облачно на западе и осадки на востоке: погода в Украине

24 января, в Украине ожидается облачная погода. На востоке и юге возможны осадки в виде снега.
вчера, 12:45 — 136

Колишнього командувача ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбаха внесли до бази «Миротворця»
Колишнього командувача ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбаха внесли до бази «Миротворця»

Колишній командувач Військово-морських сил Німеччини Кай-Ахім Шенбах, який заявив, що Крим ніколи не повернеться до складу України, потрапив до бази "Миротворця".
вчера, 09:55 — 186

В Україну йде відлига  сегодня, 16:45