Контракти.ua

435  —  24.11.21
Співпраця Westinghouse з Енергоатомом зміцнить енергобезпеку України – посольство США
Співпраця Westinghouse з Енергоатомом зміцнить енергобезпеку України – посольство США

Посольство США в Україні привітало домовленість американської компанії Westinghouse і НАЕК "Енергоатом" про добудову двох блоків Хмельницької АЕС.

Як передає Укрінформ, про це диппредставництво повідомило у Твітері.

«Вітаємо Westinghouse і НАЕК "Енергоатом"! Розширення їхнього партнерства зміцнює енергетичну безпеку України та виробництво чистої енергії за допомогою найсучасніших американських технологій», - зазначили у посольстві.

Як повідомляв Укрінформ, державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” і американська компанія Westinghouse домовилися про спільну добудову двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС).

Договір був підписаний у Києві під час міжнародної конференції "Атомні можливості для розвитку країни".

Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 – у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блоку на 75% (змонтовано близько 85 одиниць устаткування) та 4-го – на 28%, у 1990 році через "постчорнобильський" мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.

Із 1 серпня ДП НАЕК "Енергоатом” та американська компанія Westinghouse підписали меморандум про будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а в подальшому - ще чотирьох блоків загальною вартістю до 30 млрд доларів США.