Контракты.ua

207  —  23.11.21
У Раді запропонували посилити покарання за смертельні ДТП
У Раді запропонували посилити покарання за смертельні ДТП

У Верховну Раду внесли три законопроекти, які посилюють кримінальну відповідальність за скоєння ДТП, які спричинили смерть людей.

Про це свідчать дані на сайті парламенту у вівторок, 23 листопада.

Законопроект №6240 "Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей", внесений позафракційним депутатом Юлією Світличною передбачає, що винуватець ДТП з важкими травами або смертельним наслідком від 5 до 8 років в'язниці (зараз 3-8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років).

При цьому за порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими з вини порушника термін збільшиться до 8-12 років (зараз 5-10 років), а права керувати транспортним засобом позбавлять довічно. Таке ж покарання пропонується за скоєння ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, що спричинило смерть. Якщо ж жертв буде більше, термін становитиме 12-15 років (зараз 7-12 років).

Водночас, трохи м'якше покарання пропонує альтернативний законопроект №6240-1 від фракції Слуга народу: від 7 до 12 років в'язниці з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 5-7 років у разі ДТП з тяжким або смертельним наслідком.

Нарешті, третій законопроект №6240-2 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту" пропонує за ДТП, що спричинило смерть або тяжкі тілесні ушкодження садити винуватця на строк від 5 до 8 років із позбавленням права керувати транспортним засобом на 5 років.

Зазначимо, що за даними поліції, з січня до жовтня включно в Україні сталося 154 480 ДТП, внаслідок яких загинуло 2592 особи, а ще 24 905 постраждало.

Статьи по теме
В Україні можуть розширити повноваження РНБО
В Україні можуть розширити повноваження РНБО

У парламенті пропонують розширити повноваження Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Зокрема, у контексті карантинних обмежень.
10.01 — 240

Не більше двох місяців, але можна продовжити. Нардепи пропонують встановити терміни карантину
Не більше двох місяців, але можна продовжити. Нардепи пропонують встановити терміни карантину

У Верховній раді пропонують законодавчо обмежити термін, на який встановлюється карантин в Україні, двома місяцями. Але його можна буде продовжити.
10.01 — 224

Стефанчук назвав пріоритети роботи Верховної Ради у 2022 році
Стефанчук назвав пріоритети роботи Верховної Ради у 2022 році

Серед пріоритетів роботи Верховної Ради на 2022 рік – посилення народовладдя, реформа СБУ, пенсійна реформа та містобудування.
03.01 — 344